Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chtěli byste úmrit pokud byste nemusely?

Nesmrtelnost asi nikdy ani pro bohaté nebude maximálně klon ale to až za dlouho moje otázka je pokud by šlo dělat si stále dokola vlastní klony jestli byste toho využívaly aby jste si mohli života užívat do nekonečné nebo by to pro vás nemělo smysl?

Vzpomínky přece neovlivní mé vědomí pouze si nic nebudu pamatovat. :D

V tom pripade a navic kdyz si nic nemas pamatovat, tak to delej jako vsichni ostatni, "zij pres tvé deti".
PS: Jinak viz Jan Fiala, nic to nema spolecné s nesmrtelnosti. IMHO nejaky vyplod po konzumaci snad jen canabisu.

Klonování? Ale to je přece jenom replikace hmotné schránky. Nesmrtelnost tkví v duchu (záměrně nepíšu "duši") - souhrnu vědomostí nasbíraných za celý život a předaných potomkům v té či jaké formě. Prostým klonováním budeš opět originál, ač třeba s totožným genomem. ZP...

Berete to moc vědecky. Se stářím přicházejí různé nemoci a neduhy. Pokud překročí bolest a potíže únosnou mez, tak většina lidí chce umřít. Pokud ti ovšem v budoucnu moci přeoperovat nové mladé tělo tak to bude zajímavé. O něčem podobném, ale psal knihy autor Tarzana již velmi dávno.

Okrem tela starne a degeneruje sa aj mozog...a ten ti novy dat nemozu...to uz y si potom nebol ty.
Bolo by skor zaujimave kto by bol clovek s tvojimi spomienkami. Autor prispevku tu uplne pozabudol na to, ze prave spomienkynas kreuju a bolo to riesene ako filozoficky problem v niekokych filmoch.
Dokonca aj v Total Recall II sa to rozoberalo, pretoze tam defacto doslo k potlaceniu povodnej osobnosti novou a to iba potlacenim povodnych spomienok a nahradenim novymi zazitkami uz s novou implantovanou identitou.
Nakoniec toto psychiatri skumaju uz pomerne dlho, ci to kym sme je dane geneticky alebo nas ovplyvnuje vychova/spomienky a v akom pomere.

Je to kombinácia všeho... a reálne vedomie neexistuje... presne definovaným spôsobom reagujeme na okolné podnety, podľa:

genetického určenia -> ktoré ovplivňujú konštrukciu mozgu, a jej vývin od úplného vzniku mozgu samotného.
konštrukcie mozgu (synapsií, neurónových vlákien) v danom čase -> ktoré ovplivňujú spracuvávanie vstupných dát.
vstupných dát -> ktoré zas spätne ovplivňujú vývoj konštrukcie mozgu v budúcom čase, a okamžite menia jeho stav.

presne stejné usporiadanie atómov a elektrónov, a presne rovnaký príjem dat vyústi v zhodný výsledok reakcie, problém je že "nikdy" v podstate nieje možné aby mozog bol v jednom čase v totálne stejnom stave ako v inom čase, a zároveň aby v jednom čase bol príjem dát totožný s príjmom dát v inom čase. A samotná "kópia myšlienok" by nebola stejne zhodná, keďže tento proces by trval určitý čas, počas ktorého by sa už samotný stav mozgu zmenil.

Nechápete, to nevadí, nikto nechápe (v oboch zmysloch). Ak sa rozhodnete reagovať, viete že ste sa nerozhodli, ale že prečítaním tohoto textu Váš mozog prijal určité dáta, a tie dáta ovplivnili stav mozgu, a jeho vývoj v nasledujúcom období takým spôsobom, že určitým spôsobom zareagujete, akým by ste nezareagovali, kdyby ste tento text nečítali. (butterfly effect, akurát vo svete mozgu)

"duša" neexistuje. Nie sme stroje, ale biologické, fyzické a chemické processy ktoré sa v našom mozgu odohrávajú spracuvávajú dáta "tvrdo" obdobne ako stroje. I v našom mozgu platí fyzika, stejným spôsobom ako všade inde, a neexistuje miesto v mozgu, kde vznikne myšlienka (resp. "široké dáta") "len tak", pretože celý mozog nieje nič iné než kopa atómov a nižších častíc.

E: P.S. milujem hádky, založené na náboženských kecoch. Tie sračky z Bible osprosteli toľko ludí... pri tom je jasné že viera v histórii bolo len zástierka a vytváranie "dôvodov" pre vojnu a pod. Žial niektorým (ani nevím, ale možno miliardy?) debilom to nedochádza, a veria aj pičovinám o posmrtnom živote.

I kdybych to bral z tvého pohledu, že jsme vlastně biologické stroje, jsme samoučící se biologické stroje a naše reakce na okolí jsou založeny na našich znalostech, zkušenostech a prožitcích. Tím se utváří naše osobnost.
Pokud udeláš hard reset - třeba vytvořením klonu, nebude to mít s tvým původním já nic společného.
Abys pokračoval v novém těle, musíš přenést do nového těla svou osobnost - obsah mozku.

Je to podobné jako s AI. Ta se může v průběhu času naučit cokoliv, interakcí s okolím pak vznikne jedinečná AI. Pokud ji resetneš budeš zase na úplném začátku s blbou AI, která nic neumí. A i když zopakuješ strojové učení, budeš se pak snažit nasimulovat stejné interakce, vznikne jiná AI, která s tou původní bude mít společné pouze to, že bude reagovat podobně.

I kdybych to bral z tvého pohledu, že jsme vlastně biologické stroje, jsme samoučící se biologické stroje a naše reakce na okolí jsou založeny na našich znalostech, zkušenostech a prožitcích. Tím se utváří naše osobnost.

to ano, však jak hovorím, dáta ktoré prijmeme menia stav mozgu.

ak by sa skopírovala celá konštrukcia mozgu, a zachoval jeho stav (všetky myšlienky), tak by mal kópia mala stejné znalosti, skúsenosti atd, ale samozrejme že by to bol iný človek. Ostatne kdyby ses klonu zeptal kto je, tak by o sebe vedel stejné meno, stejný dátum narodenia atd jak originálny kus.

Abys pokračoval v novém těle, musíš přenést do nového těla svou osobnost - obsah mozku.

jj

Je to podobné jako s AI. Ta se může v průběhu času naučit cokoliv, interakcí s okolím pak vznikne jedinečná AI. Pokud ji resetneš budeš zase na úplném začátku s blbou AI, která nic neumí. A i když zopakuješ strojové učení, budeš se pak snažit nasimulovat stejné interakce, vznikne jiná AI, která s tou původní bude mít společné pouze to, že bude reagovat podobně.

odpovedať na toto nemusím, odpovedal si si sám, a správne. Ostatne je to ako kdybys mal 2 arduiná kde bys nahral stejný kód, bude to robiť to isté, ale stále to budú 2 rôzne arduiná. Avšak je tu výnimka, pretože když skopíruješ človeka, tak "klon" bude v danej sekunde "zrodenia" na inom mieste (i kdyby rozdiel bol 1 meter), čož hneď je iný vstup, takže už v prvej sekunde sa rozíde stav voči originálu, pretože človek vníma vstupy aj ako je prostredie v ktorom sa nachádza.

"Duse" je imho soucasti mozku a jeho procesu.
Protoze i kdyz mozek zcasti je vykonne PC, neomezuje se jen na ty vypocetni operace, nefunguje stejne jako pocitac, ale ma neco navic, co jsme zatim u pocitacu nedokazali napodobit. Prave proto, ze sami nevime, co to je a jak to funguje.
Docela by me zajimalo, jestli ty soucasne samoucici systemy jako neuronove site se v budoucnu vyvinou natolik, ze i stroje budou mit "dusi". Asi bude zajimave to sledovat, i kdyz si asi zatim uplne nemyslim, ze bych se toho dozila.

Vůbec ne (teda klasická situace, jak píšeš). Já jsem spíš ten, který se snaží o kontakt s těmito dlábiči kostí. A snad je něco i naučit či /nedaj Bože!!!/ je upozornit na chybu. Jsou, až na čestné výjimky, arogantní a sebestřední, když je upozorníš, že by měli víc času věnovat práci /či invenci/ a poněkud poodsunout xichtoknihu, su stará struktura a nepřející živočich. Že za ně musím dělat jejich práci, protože stráví devadesát procent šichty čučením na displej, je dle nich v pořádku. Kdyby došlo ke globálnímu blackoutu (Sluníčko je nepředvídatelné :-)), budou mileniálů plné lesy (ve smyslu mašla na stromě). Sorry za litanii.

Nikdo. Jsem s tím srozuměn. A skákat z mostu nemusím - akorát bych si zlámal nohu. Ty jsi mileniál se zhrbeným hřbetem, vypleštěnýma očima a nulovou slovní zásobou, což? Když máš baterku na desíti procentech, pereš do žíly amfetaminy, což? Když nejseš online, čteš reklamy z obalů čokolád (kterými se jistě přednostně živíš), což? Proč útočíš (nebo snad "ůtočýž")? Jen jsem vyjádřil svůj názor a zkušenost. Netřeba mě napadat.

No vzhledem k tomu ze mlada generace je neschopna, lina a nic nedela, tak tu asi pochcipem do dvaceti let, ne?
S tvym pristupem bych mohl vykopat vsechny lidi, protoze lina hovada vidam ve vsech vekovych kategorii. Starsi lidi jsou zas pomali, nechce se jim delat protoze za par let pujdou do duchodu a zefektivnit praci jim nelze protoze se zatvrzele boji pocitace coby satanovy bedynky. Lidi ve strednich letech zas akorat nadavaji na hroznou praci a na hroznej zivot kterej jim zkazil Kalousek (ci nekdo jiny, dopln politika dle libosti)... Kdyz budu takhle zobecnovat na zaklade svych zkusenosti, musim dojit k zaveru, ze vlastne nikdo nepracuje.

mlada generace je neschopna, lina a nic nedela

Ano.

lina hovada vidam ve vsech vekovych kategorii

Ano. Jen s tím rozdílem, že ti mí nástupci trpí utkvělou představou, že práci za ně udělají ti blbí (tedy my, co chápeme řetězec příčin a následků). Jim je to jedno. Asi si přeju smrt. Svoji.

Kalousek je /edit/, který kurví ekonomiku už několik desítek let.

Me jen nejde do hlavy, proc firmy ty neschopne mlade ulejvaky zamestnavaji. A proc jim casto davaji prednost pred starsima. Kdyz ti prijde na pohovor clovek 50+ a 30ti lety, tak tricatnik ma uz ve dverich vyssi sanci ze ho prijmou.

A co se toho hrozneho Kalouska tyce, duo "opozicnich" kamaradu Klaus+Zeman pohnojili tuhle zem vic nez deset Kalousku, Topolanku a Buresu. A to diky volicum dnes uz z rad starsich "lepsocloveku" (kteri je dnes tahnou i na Hrad kde dale skodi skrze particku gauneru).

Já to nemyslel, že kvůli mladé generaci, ale že oni to odskáčkou.

Příčin může být celá řada, tedy
- přemnožení lidí,
- ekologická katastrofa,
- klimatické změny,
- nedostatek potravin,
- nedostatek surovin,
- války,
- stisk červeného tlačítka,
v kombinaci všeho s tím, že to poslední budou už jen závěrečné titulky. Nic jiného si lidstvo jako celek, s ohledem na to jak se chová, nezaslouží. Škoda, že to odskáče nevinná příroda, planeta.

:x:

Netreba to vidieť tak pesimisticky. Ono sa na planéte znova stavajú pyramídy a nie sme tu sami ako je nám vtĺkané do hlavy. Sme pod dohľadom už od dávnych čias. Je nám dovolené zničiť sa sami, ale nieje a nebude nám dovolené zničiť planétu. A je to tak, že práve ďašia a ďalšie generácie budú tie, ktoré budú mať šancu zachrániť celú civilizáciu pred jej zánikom. Treba si všimnúť čo robí elita. Ten, kto vidí súvislosti pochopil, že niečo sa chystá. Elita vie, že konec dní sa blíži tak pripravujú projekty:
- zahrabanie sa pod zem do podzemných základní
- presun na inú planétu (už Obama hovoril o tom, že do r 2030 bude vyslaná pilotovaná misia na Mars)
- presun vedomia do stroja
Dúfam, že si nikto nemyslí, že tie projekty sú určené pre obyčajných ľudí. K týmto projektom existuje britský dokument z r.1977 pod názvom Alternativa 3. O tom, že ľudstvo má zhruba 100 rokov hovoril aj nedávno zosnulý Stephen Hawking a vedia to aj v Ruskej akadémii vied. Tam majú trocha optimistickejší odhad a hovoria o 120-150 rokov.

- zahrabanie sa pod zem do podzemných základní
- presun na inú planétu (už Obama hovoril o tom, že do r 2030 bude vyslaná pilotovaná misia na Mars)
- presun vedomia do stroja

To první, vaulty ve stylu Falloutu, budiž. Pro kolik lidí a na jak dlouho? Tohle jsou schopni postavit a pár roku provozovat. Ale tohle # přežití civilizace, tohle je jen krátké zdržení před jejím definitivním koncem.
Druhý bod dtto. Těch 100, 1000, 10000 lidí (hodně přeháním), co a jak dlouho na tom Marsu budou dělat? Jak dlouho tam přežijí?
Třetí bod lidstvo nestihne uskutečnit. A i kdyby, pro pár jedinců... budeš spokojen jako "vědomí" někde v RAMce nějakého superpočítače hluboko pod zemí?

Přečti si Vynález profesora van Troffa od Janusze Zajdela, takto se to bude vyvíjet. Akorát to nedopadne happyendem jako v té knížce.

Jedná šance pro lidstvo existuje, pokud:
- nás bude korigovat autor Matrixu
- nás bude korigovat Bůh v jakékoliv formě, podobě, představě (jedno zda "pán s fousy" či "něco, co musí existovat").
Pokud tohle neexistuje, 100 let a šlus. Ani o den více.

Pre tých pár milionov, ktoré tvorí elita to nebude problém. Ostatní otroci zostanú tu na povrchu v týchto podmienkach. Ja tú jedinú šancu vidím inak. Jediná šanca vyviaznutia je zaujímať sa o pravdivú históriu ľudstva. Tým sa zmení aj pohľad na súčasné dianie okolo nás. Zatiaľ je ešte šanca, ale dosť rýchlo mizne vlivom cenzúry internetu. Národ, ktorý nepozná svoju histórou je odsúdený na zánik. Taká je pravda. Bohužial dopátrať sa pravdivej histórie dá hodne práce a pre mnoho ľudí môžu byť zistenia veľmi šokujúce.
Inak viac ako scifi mám radšej fakty a globálne oteplovanie je fakt, nieje to scifi. Deje sa tak v celej Slnečnej sústave, nielen na Zemi. Je ale fakt, že ešte pred 10 rokmi som si myslel, že je to kravina, ktorú niekto vymyslel len preto aby sa mohol obohatiť na emisných povolenkách.

Hm, clanek z roku 2011.

Me tam trosku prastilo do oci tohle, az pak jsem se koukla na datum:

Ale co se týká například srážkové činnosti, tak v jejím případě je to naprosto jasné a odpovídá to nástupu chladnějšího období: Přibližně od poloviny 90. let minulého století se srážková činnost enormně zvýšila a zvýšil se i výskyt extrémních situací.

Ja nevim, ale neresi se posledni dobou spis sucho a problemy s vodou?

Jak moc je v tomhle ohledu vlastne 8 let stary clanek relevantni? Jako jo, klima jako takove se nemeni az tak rychle, ale preci jen 8 let je pri soucasnem tempu vyvoje vedy celkem dost.

Tí skorej narodení to už musia vidieť, že príroda sa mení. Vedia, že pred 30 rokmi nebolo také horko v lete. Tí, ktorí majú záhradu, tak môžu vidieť, že napríklad listy viniča majú spálené listy uz na začiatku júla a nieje to od nedostatku vody. Samozrejme tí, ktorí drepia celé dni pri počítači v klimatizovanom byte nezistia nič a naozaj sa môžu po prečítaní tých (pre nich) "správnych" článkov domnievať, že je to nejaký vtip.

Len pre tvoju informáciu, to nie som len ja, ale všetci, ktorí máme oči a tie zmeny vidíme. Mimochodom všetko sa odohráva v cykloch a tie cykly sú omnoho, omnoho kratšie ako miliardy rokov. Ale to by si musel niečo naštudovať, pretože ako sa zdá, tak tvojim jediným údajom sú miliardy rokov.

To neni odpoved na moji otazku, nakolik je 8 let stary clanek relevantni.

Mne nejde ani tak o to, jestli globalni oteplovani teda existuje nebo ne, spis jsem poukazovala na to, ze vedecke poznani se vyviji, klima se podrobneji sleduje az poslednich "par let" (vztazeno ke stari lidstva). V podstate kazdy den se prichazi s novymi poznatky, metody mereni a predpovidani jsou stale dukladnejsi apod.

Jasne ze tech par let, co se to sleduje, nemusi nic znamenat, pro nasi planetu muze jit o "nepatrny vykyv", ktery ale my pocitujeme vyrazne.

Nicmene asi nejde uplne poprit, ze clovek to klima na zemekouli ovlivnuje, at uz jakymkoli smerem.

Takže hovoríme o vývoji AGI a ASI? To kým budeme schopný vyvinúť plnohodnotné AGI, tak to potrvá ešte nejaký čas, ale do tých 100 let sa to určite vôjde (optimistické odhady hovoria že kolem 2040 roku to už bude možné, tomu ale zas až tak moc neverím).

K tomuto celkom zaujímavé video má kanál tajomnych5:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLFiakvjbW54lbcY0wf6wv1egRNTYeT27e

No a čo reinkarnácia, to by sa nehodilo? To je vec, ktorá primapuje vedomosti a spomienky z minulých životov. Nebolo by potrebné sa učiť všetko od začiatku a mrzačiť človeka technologickými implantátmi. Človek by tak vedel využívať mozog efektívnejšie ako na 5-10%. Na planéte existuje bytosť, ktorá využíva mozog 2x efektivnejšie ako človek. Je to delfín.