

PC stůl
Dobrý den, snad mám správné téma a poradnu :D Kdyby ne tak se omlouvám.
Chci si pořídit nový PC stůl, ovšem vyhledávače nábytku a Google mě zrazují a já nemohu najít nic ideálního, tak chci požádat o radu tady. Hledám PC/psací stůl, který má trochu všší nosnost právě kvůli PC a monitorům, s rozměry 100+/75+/60+ cm (délka desky X výška stolu X hloubka desky) i se šuplíky buď ve stole nebo jako oddělitelná část. Do cenovky ideálně 5 000,-, čím méně, tím lépe. Takže ideálně nějaký rohový stůl.
Našel jsem ideální tento: https://www.moebelix.cz/p/rohovy-psaci-stul-ludwig-002698027404
Problémy s ním mám ale hned 2: Jednak prodejce přesně neuvádí, jestli rozměry jsou celého stolu nebo jen samotné té stolové části bez šuplíkové části. A také si myslím, že nosnost 10 kg a 5 kg by mohla být podle mě celkem nedostatečná.
Pokud by někdo o něčem věděl nebo by mě mohl poučit více o tom, jakou nosnost stolu vybrat, byl bych určitě moc vděčný :) Děkuji.
Tady byly nějaké diskuse o počítačových stolech:
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=920&t=1203538&st=0&sk=t&sd=a
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=920&t=1041662&st=0&sk=t&sd=a&hilit=po%C4%8D%C3%ADta%C4%8D+st%C5%AFl&start=0&all=1
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=912&t=1013730&start=0&st=0&sk=t&sd=a&hilit=po%C4%8D%C3%ADta%C4%8D+st%C5%AFl
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=912&t=907035&start=0&st=0&sk=t&sd=a&hilit=po%C4%8D%C3%ADta%C4%8D+st%C5%AFl
Případně zkusit najít nějakého truhláře a dohodnout se s ním co přesně potřebuješ. Že by si změřil tvůj kutloch a udělal ti něco na míru.
Děkuji, už jsem něco vybral.
Jinak k truhlářům už ne. Většinou to trvá delší dobu, protože mají dost práce a hlavně u jednoho jsem si kdysi nechával dělat "pitomou" poličku (něco jako malí knihovnička) na knížky, řekl jsem kolik potřebuju aby to uneslo (nejsem idiot a tak jsem řekl radši o cca 5 kg víc kdyby náhodou). Na to, že to trvalo asi 2 týdny, tak jsem dostal kus dražší než bych koupil v obchodě a knihovnička se ne zas tak nedávno zbortila.
Věřím, že odvádějí dobrou práci, mám s nimi ale asi 4 zkušenosti a ani jedna není dobrá, takže tak.
Jsou řemeslníci a "řemeslníci".
Ještě mne napadlo, přímo v hlavě, pro tebe to už asi nebude, ale třeba se to hodí někomu jinému: Obejít nábytkové bazary a zkouknout inzeráty. Třeba já jsem se chtěl zbavit nějakého nábytku, ještě mohl sloužit, bylo mi líto ho jen tak vyhodit, tak jsem ho chtěl nabídnout do bazaru. Ale v bazarech měli plno a neměli zájem brát další. Měli tam i pěkné kousky za zajímavé ceny, vybral bych si, kdybych šel nakupovat. Asi ten nábytek vozili ze západní Evropy nebo od firem co dělaly nějaké větší rekonstrukce. Tak jsem dal inzerát, že ten nábytek (nabízel jsem i počítačový stolek) dám za odvoz a zbavil jsem se ho dost rychle.
Můžeš sem dát fotku, co a kde sis vybral?
Dělal jsem si nábytek do kanclu (stoly, šteláře) sám z 2cm lamina + horní desky 4cm tloušťka (pracovní kuchyňské desky). Kompletně jsem to to rozkreslil, udělal nářezový plán (na rozměr tabulí lamina z výroby), nechal nařezat a ohranovat. Skládal (=vrtal a šrouboval) jsem to sám.
Velká spokojenost, slouží už více jak 20 let, nic se nerozpadá. Pracovní stoly máme ohromné (šíře přes 2m, hloubka kolem metru), s různými úložnými prostory (i na PC), "nadpoličkami" apod. Šuplíky ale nemám, bylo by to moc pracné a pro mě zbytečné.
Ohromnou výhodou je to, že to mám přesně na míru, přesně na rozměry kanclu. Při vlastní/zakázkové výrobě netřeba dělat kompromisy. A vyšlo to o hodně levněji, než kupované. Akorát jsem to dva dny montoval
Foto by nebylo? Celkem zajímavý nápad.
Zkusím něco spáchat, ale budu to muset upravovat (cenzurovat nápisy na šanonech klientů)
Já mám stůl taky samovýroba. Desku v truhlárně na míru, včetně průvlaků na kabely, oblouků a podpěry pro pravý loket. 4 stolový nohy, chytil jsem to ke zdi, ať to necestuje a mám bytelný pracoviště. Ještě jsem do desky vyříznul díru a do ní zabudoval zásuvku 230 V, na nabíječku, pájku, či jiný drobný spotřebiče.
Zkus se poohlédnout po výprodejích kanclů. Já jsem před časem (deset let?) získal za odvoz leštěný dubový stůl, který patřil snad řediteli. Dnešní hodnota deset a víc, tehdy flaška rumu.