Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autom 800 km za deň - odporúčania

Zdravím,

cez víkend mám s bratrancom-nevodičom nejaké vybavovačky na druhom konci republiky a radi by sme išli na otočku. Znamenalo by to však pre nás uraziť od rána 400 km (z toho zhruba 320 po diaľnici), potom vybaviť veci s bratrancom (cca. 2 - 3,5 hodiny fyzicky i duševne nenáročného programu, moja účasť na ňom nie je bytostne nevyhnutná), a rovnakou štrekou nazad.

Chcel by som sa preto spýtať, či ste už niekedy podobnú alebo dlhšiu cestu za 1 deň absolvovali a či by ste mi odporúčali počas tých 2 - 3,5 hodín pauzy zdriemnuť si alebo v žiadnom prípade nie (a napríklad ísť s ním).

Dneska jsem s tím jel. Spíš jsem měl pocit, že jsem seděl v té bedně, tj. skoro na zemi.
Měl jsem před lety O1. Po cestě z práce (něco přes půl hodiny) jsem měl záda na hadry, prostě jízda na trakaču. Teď (mnohými opovrhovaného) Citroena, i po dvouhodinové cestě vystoupím bez bolesti. Francouzi tohle umí.

Já mám 186 cm a tak malý auta jsou pro mě pasé. Zkoušel jsem kolegův Peugeot 208, tam se nevejdu, hlava na stropě. Potřebuju prostě víc místa.
Ono to přijde s věkem, když jsem byl mladší, tak mi nevadilo jet v menších autech, ale když jsem si našel práci dál od domova a dojezdová vzdálenost (a věk taky) se zvýšila, tak komfort v autě začal být důležitější.

Do Chorvatska jezdím 800-1000km v podstatě v jednom zátahu (s dobrým autem není třeba ani moc odpočívat). Běžně jezdím i na sever podobné štreky až k Baltu.

k tobě, pokud nejsi zvyklý takto daleko jezdit:

- Pauza uprostřed je samozřejmě super.
- preferuj dálnice
- nepřepínej síly, klidně si dej po 200km pauzu na provětrání, protáhnutí (zejména pokud jedeš malým/nízkým/nepohodlným autem)
- pitný režim, svačinky.
- před cestou si pořádně odpočiň, vyspi se na to.
- před cestou si auto proklepni, nezapomeň na světla a náhradní žárovky (vyjedeš nebo přijedeš za tmy)

Jel jsem takto z Frýdlantu u Liberce až do Brna (na Macochu) a ten samý den zpět a dalo se to a to jinak celý rok nejedu dál než 80 km... Ale rozhodně je lepší si dát pauzu někde na benzínce, i když jsem to dal bez ní protože už jsem chtěl být doma...