Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čistý vzduch Sprcha/Čističky vzduchu

U mě to funguje podobně, ale nejlepší nápady mívám na WC. Tam se o momentální čistotu vzduchu zřejmě nejedná, efekt přisuzuji spíš tomu, že zvýšením tlaku ve spodní části, dojde k vytlačení krve do části horní a tím k prokrvení mozku.
Jinak mám doma čističku Ionic care, nebo jak se to jmenuje. Nemůžu posoudit, jak je to dobré ve srovnání s jinými čističkami, protože jsem jinou nezkoušel. Tohle funguje tak, že vstupující vzduch se nabije na vysoké napětí a pak prochází deskovými elektrodami, kde se nabité částice prachu a nečistot zachycují. Neobsahuje to žádné chemicky aktivní filtry, jen elektrostatické čištění. Má to ionizátor, nabíjí to vzduch zápornými ionty, což je prý prospěšné. Vzduch je velmi mírně v blízkosti cítit po ozonu, což dělá dojem čerstvého vzduchu.
Nemá to žádný ventilátor, vzduch se přes to pohybuje vlivem elektrostatické přitažlivosti mezi elektrodami. Výhodou je velmi ekonomický provoz, není nutné vyměňovat žádné filtry, jímací elektroda se jen omývá vodou s čistícím přípravkem. Nemá to větrák, tak je to zcela tiché a má malou spotřebu. Čištění vzduchu probíhá dvěma způsoby. Část prachu se zachytí na jímací elektrodě. Druhým efektem je, že elektricky nabitý vzduch způsobuje, že jemné prachové částice se ve vzduchu shlukují, těžknou a padají k zemi. Důsledkem je, že se zvýší zaprášení vodorovných ploch, třeba na nábytku a podobně. Ale není to tím, že se prašnost zvýšila. Pouze prach, který se normálně vznáší ve vzduchu, spadnul dolů.
Já to mám v místnosti kde kouřím. Po asi čtrnácti dnech když to myju, tak z toho teče sajrajt podobný asfaltu. Takže toho kouře to asi zachytí dost, ale prachu na elektrodě zas tak moc není, ale to je asi jak kde.
No když to po sobě čtu, vypadá to jako reklama, což nechci, tak nebudu alespoň na to dávat odkaz.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny