Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čistý vzduch Sprcha/Čističky vzduchu

Čau určitě se to děje i vám, že ve sprše vás napadají ty nejlepší nápady a mnohem lépe se vám myslí. Proto také miluju sprchu. Údajně je to tím, že voda čistí vzduch ( asi prach) a pak se nám dýchá teda mnohem lépe. Tak jsem přemýšlel, že bych si pořídil nějakou tu čističku vzduchu. Zajímalo by mě jestli by to mělo v podstatě stejný efekt?
Některé čističky mají ionizátory, které vzduch dělají víc svěží a tak.

Předem děkuji moc za vaše zkušenosti a rady. Jestli se vůbec vyplatí něco takového koupit.

Dopadem vodních kapek vznikají ve vzduchu záporné ionty (navzdory názvu jsou právě záporné ty žádoucí). Stejný efekt mají vyvolat i ionizátory vzduchu.
Já tohle všechno považuju za duchařinu a za ždímání peněž, ale to je jen můj názor (nemám s tím nějaké zkušenosti). Něco jiného jsou samozřejmě čističe vzduchu, kde se dá nějaký ten efekt v podobě vychytaných nečistot pozorovat, ale zase je otázkou, jestli jen zbytečně nevíří vzduch a jestli jejich filtry nejsou živnou půdou pro bakterie a plísně.
Ten účinek vody znali i naši předkové, aniž by něco tušili o iontech, proto prý budovali vodotrysky a kašny (kromě toho, že tak vyřešili zásobování vodou), protože prostě jim u tekoucí vody bylo lépe.