Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde s přítelkyní bydlet

Zdravím, přítelkyně je z Litvy, momentálně bydlí v Londýně a já se za ní chystám odstěhovat až dodělám školu. Nemáte někdo rady kde se usadit za pár let kdyby prošel Brexit? Občanství v USA či Kanadě je těžké získat a v UK to bude po Brexitu podobně. Máme nabídky práce do Řecka, ale nevím jestli se tam chceme usadit když umíme mluvit jen anglicky. Budu rád za jakékoliv rady kde je dobre se usadit a neni obtížné získat pracovní povolení či občanství

Aha ono je to vlastně hroznej problém se naučit češtinu když by tu bydlela stebou.Je tu tolik cizinců a nikomu to nedělalo problém znám kluky z Ukrajiny co se naučili docela kvalitně mluvit česky za pár měsíců.

Občanství v USA či Kanadě

- To neni pravda a uz vubec ne pro Kanadu a obcana Ceské narodnosti, na podrobnosti ze se zeptej treba "tady". (v USA je zcela jina administrace a pravidla)
- Kdybych nedostal pracovni povyseni, tak uz bych tam byl pracoval (Montreal / Quebec) a bydlel jiz druhym rokem. (Celou administraci jsem si prosel, vim co to obnasi, znam pravdila tedy alespon tak jak tomu bylo v roce 2016)
* Jestli je vam to jedno, pracovne debo podle jazyku ktery zrejme neovladate az na anglictinu, tak jedte alespon tam kde je teplo, tak az vam dojdou penize a bude spat venku, tak vam aspon nebude takova zima, umivat se muzete na plazi na verejnych sprchach a pro jidlo si chodit na cerveny kriz... To pred necim nebo nekym utikate ?
(vsude se da zehnat prace, zalezi co umis, nake 2-3 mesicni zbery ovce, vina, ci jahod treba ve spanelsku nebo italii dokaze zahnat i trouba, nic blizsiho jsi neuvedl).

Oba máme vysokou školu, před ničím neutikame, ale v případě Brexitu nebudeme mít legální pobyt v anglii, tudíž ani pracovní povolení, tak se ptám na země kde se dá domluvit a pracovat anglicky a není obtížné si vyřídit pracovní povolení

Takze ona je v Anglii a ty v Cr, ty studujes a ona ? Jestli studuje v Anglii, tak ma studenské vizum a muze v Anglii zustat.
* Ono ten brexil, onoto to zase nebude ze dne na den, ze druhej den budes muset vypadnout :-) Pro Anglii nevim, ale urcite existuje zpusob jak pracovniho povoleni, nebo legalniho pobytu dosahnout.

Ktery stat, nebo kraj zvolit spis prodiskutuj s pritelkyni. Ta taky nema zadnou predstavu ?
Pri nejhorsim, by se mohla prechodne odstehovat k tobe do CR. Pak si v klidu muzete naplanovat odjezd a smer spolu, jako spravny pàr ;-).
* Alespon osobne bych zkusil s tou pritelkyni nejdriv bydlet a sdilel kazdodeni rutiny. Ono, hodne paru funguje do doby, dokud se nenastehujou dohromady pod jednu strechu :-) Mimo EU staty bych odjel jen s holkou se kterou uz jsem bydlel a fungovaloto, jinak bych to asi neriskoval.