Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fialová skvrna pod okem

Dobrý de, ze dne na den se mi pod okem vytvořila fialová skvrna připomínající monokl, ale vím zcela jistě, že jsem ránu do oka nedostal. Není moc velká, ale měl jsem ji už včera a dnes ráno byla ještě o něco větší. Nesetkal se s tím už někdo? Chtěl bych o tom něco vědět než zajdu k doktorovi, jestli to opravdu něco znamená. Děkuji

Předmět Autor Datum
K tomu doktorovi jdi. Nebereš léky na ředění krve?
L-Core 11.04.2019 09:21
L-Core
Nic to byt nemusi, muze to bejt treba jen praskla zilka, stane se. Draha polovicka na to trpi a pod…
bahno 11.04.2019 11:38
bahno
Mojí sa dělajú modřiny jak na běžicím pásu. Tu noha, tu ruka, tu břůško, jednou to měla i za uchem.…
mif 11.04.2019 16:30
mif
Každopádně návštěva lékaře nebude na škodu. Záleží také na tom, jestli to je jen ojedinělý případ, n… poslední
Zerozero 13.04.2019 23:34
Zerozero

Nic to byt nemusi, muze to bejt treba jen praskla zilka, stane se. Draha polovicka na to trpi a pod okem uz to taky mela. Sousedi pak na me sice koukali divne, ale fakt ji to prasklo jen tak, ve sprse pod horkou vodou, naprosto bez mechanicky priciny.
Me takhle nedavno neco malyho ruplo v oku, vypadalo to desive a za 14 dni se to vstrebalo. Podotykam ze jsme oba vcelku zdravi, draha je dokonce pravidelnou darkyni krve.

Mojí sa dělajú modřiny jak na běžicím pásu. Tu noha, tu ruka, tu břůško, jednou to měla i za uchem. Hodně pomůže "nad"užívání céčka (fakt moc! nevadí to, co tělo nespotřebuje, vyščí). Opravdu nekonzumuješ ředidla (aspirin, ibalgin, brufen,...)? Chlastáš? Manželku fakt nebiju (občas jí jenom vynadám) :-p...

Každopádně návštěva lékaře nebude na škodu. Záleží také na tom, jestli to je jen ojedinělý případ, nebo jestli se náhodné modřiny dělají i jinde. Pokud by byl výskyt větší, může (ale nemusí) to znamenat poruchu srážlivosti krve. To by v krajním případě mohlo způsobit třeba krvácení v zažívacím traktu, nebo i vznik mozkové příhody. Ale může to mít i zcela banální důvod, to nelze jednoduše říct. Lékař udělá rozbor krve, nebo další testy.
Také to může způsobit nedostatečná pevnost cévní stěny vlásečnic. V tom případě by mohlo pomoci užívání přípravku Ascorutin (Rutimax od Dr. Max). Je to vitamín C a rutin. Rutin zpevňuje cévní stěny vlásečnic a vitamín C mimo jiné podporuje tvorbu kolagenu, potřebnou pro správnou funkci cév.
Pozn: Nejsem lékař. Můj příspěvek vychází jen z všeobecného přehledu. :puff:

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru