Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odsťahovanie sa do zahraničia

Zdravím, chcel by som sa odsťahovať do zahraničia. Konkrétne do Nemecka. Chcel by som sa spýtať na vaše skúsenosti, či už ste sa niekto takto odsťahovali do zahraničia. Ako to máte s jazykom? Dá sa to v pohode naučiť? Platovo je to dobre? A čo budem k tomu potrebovať, aby ma pustili za hranice? Na čo si dať pozor?

Dá sa to v pohode naučiť?

Dá. Chce to veľa čítať, občas pozrieť nejaké video/film (odporúčam na nete alebo nahraté z telky, kde si môžeš veci zastaviť, vrátiť späť), svojím tempom.

Pozor, v niektorých oblastiach Nemecka (a skoro celé Rakúsko/Švajčiarsko) hovorí značná časť domácich dialektmi. Spočiatku teda budeš rozumieť podstatne horšie než povedzme z nahrávok v rámci kurzu alebo televízie, ale je to len vec zvyku.