Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přednost v jizdě

Každy den odbočuji do svého vjezdu k domu z leva. Když odbočuji musim dat přednost v jizdě autum za mnou? nebo mám právo odbočit do svého vjezdu.

Odbočují přes středovou čáru do vjezdu .. samozřejmě nechám projet proti jedoucí auta ale kamarád mi říkal že musím nechat projet i auta zamnou tak nevím kde je pravda jestli se dat do středu a odbocit s blinkrem nebo dat levý blinkr a počkat u krajnice než všichni projedou (zamnou auta a protijedoucí samozřejmě)

Kamaráda pošli zpátky do autoškoly. Na křižovatce při odbočování vlevo taky nedáváš přednost autům za sebou.
Takovou kravinu jsem ještě neslyšel, to bys u té krajnice mohl čekat taky půl hodiny. Na úzké silnici by tě museli všichni objíždět a riskovat střet s protijedoucím autem.

Předpokládám, že odbočuješ vlevo. To nám vysvětloval instruktor v autoškole takhle: levej blinkr, levý kola na čáru, zastavit a dát přednost všem protijedoucím (a tramvajím v obou směrech). Takhle si to pamatuju a myslím, že to platí i po těch padesáti letech...

Zastavit u krajnice s levým blinkrem je blbost, možná ještě větší, než tvrzení, že máš dát přednost autům za sebou.
Když už ty auta za sebou chceš pustit, tak pravej blinkr + zastavit u krajnice. Taky při vjíždění do baráku odbočuju vlevo, a když vidím za sebou nějakýho spěchače nebo lepiče na zadek, raději zastavím s pravým blinkrem, nechám ho předjet a pak teprve zajedu dom.

Jasně jasně .. nemyslel jsem ale zastavit u krajnice s levym blinkrem ale pravym blinkrem zastavit u krajnice a jasné taky to tak dělám jak ty .. když vidim že zamnou vyjel rychle nějaký rychlík tak zastavim dam blinkr do prava abych zbytečně neriskoval