Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přednost v jizdě

Každy den odbočuji do svého vjezdu k domu z leva. Když odbočuji musim dat přednost v jizdě autum za mnou? nebo mám právo odbočit do svého vjezdu.

Odbočují přes středovou čáru do vjezdu .. samozřejmě nechám projet proti jedoucí auta ale kamarád mi říkal že musím nechat projet i auta zamnou tak nevím kde je pravda jestli se dat do středu a odbocit s blinkrem nebo dat levý blinkr a počkat u krajnice než všichni projedou (zamnou auta a protijedoucí samozřejmě)

Kamaráda pošli zpátky do autoškoly. Na křižovatce při odbočování vlevo taky nedáváš přednost autům za sebou.
Takovou kravinu jsem ještě neslyšel, to bys u té krajnice mohl čekat taky půl hodiny. Na úzké silnici by tě museli všichni objíždět a riskovat střet s protijedoucím autem.