Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vaše oblíbená hudba

Ahoj milí kolegové/milé kolegyně,

chtěl bych se více vzdělat v hudbě, jelikož mi připadá, že poslední dobou poslouchám stále to stejné dokola.

Vím, že existujou různé playlisty na youtube, ale já bych chtěl nějaké tipy od Vás, rozumějte tomu - vaše životní pecky, bez kterých nedáte třeba ani měsíc života. :-D

Moc vám děkuji za vaše tipy a doufám, že si tady uděláme nějakou pěknou poradňáckou knihovničku těch nejlepších songů.

Sdílejte třeba rovnou videa na YT.

:-)

však o tom hovorím (to orezanie je schválne, volá sa to distortion a je to typické pre Glitch Hop)... to bys už dragon roost island od ephixa (glitch dubstep) počuť určite nemohol (ikdyž to už je to vyššia frekvencia).

Distortion_(music)

to je schválne tak.
Glitch_(music)
Glitch_(music)#Glitch_hop

Inak ja bych to skreslením nenazval, pokiaľ to nieje neželaný efekt, tak bych to skôr nazval iba efektom než skreslením.

Je rozdiel cielené vytvorenie skreslenia (orezania) za účelom vytvoriť efekt, ak sa jedna o pravidelné ovplyvnenie vlny, a je rozdiel zprznenie. Pokiaľ viem, zvuk je kmitanie častíc (zväčša vo vzduchu), proč by toto kmitanie nemohlo mať hrany? To nieje prznenie ak sa jedná o želaný efekt. Prznenie by to bolo keby to bolo neželané a nepasovalo by to do hudby ceľkovo. Myslím ale že tu u toho songu to pasuje dokonale. Je to stejne ako u farby, proč by mala byť farba vždy byť len plain? Proč by nemohla mať textúru ako: https://www.filterforge.com/filters/4516.jpg (taky sa ti ani takéto niečo nepáči, kdybys mal trebárs na linke v kuchyni? podla mňa ten zvuk je rovnako dobrý ako každý iný, ak je účel aby bol "orezaný" tak to nieje zprznenie, ak to znie pre cieľovú skupinu dobre. A mne to trebárs znie dobre. Jak je u farby matnosť, u zvuku je tento efekt. Čo na tom. Mne to tam znie dobre. Chápem že nie každému sa páči takýto efekt, ale tak rovnako ako každý má oblúbenú farbu, tak aj obľúbený žáner hudby, a tak podobne. Mne tá hudba prijde OK, nemusíš byť cieľovou skupinou, ale samo o sobe hudba nieje zprasená. A reproduktory a ich skreslenie je iná vec. Lebo zatiaľ čo elektronická podoba vie vytvoriť ten efekt pravidelne, tak reproduktory to nevedia robiť pravidelne, presne určitým spôsobom, ale dochádza k náhodným osekaniam, ak sú nekvalitné, a to je neželané.

Za mých mladých časů

Je to hezký paradox.
Za mých mladých časů se taky honily zesíky a bedna pod 20l objemu byla pasé.
Dneska jdou puboši a drží v ruce founa a z něj se valí chrčivý zvuk srovnatelný se zvukem tranzistoráku Menuet nebo Doly ze70. let.
Inu vývoj ve spirále. Jen si nejsem jist, jestli ona spirála nevede náhodou dolů.

No dnes pecky sú stále k hovnu (a zrejme nikdy nebudú na tom lepšie, už z dôvodu že nemajú veľkosť na to aby mohli hrať lepšie, ako snažia sa oklamať fyziku ako to jde, ale všetko má hranice), ale pravda že aspoň slúchadlá (okolo uší) sa hodne zlepšili.

Dneska jdou puboši a drží v ruce founa a z něj se valí chrčivý zvuk srovnatelný se zvukem tranzistoráku Menuet nebo Doly ze70. let.

To si vystihol, takýchto ludí totálne nenávidím, ešte když tú hudbu prehrávajú na ulici a pochodujú s tým jak kokoti, na maximálnu hlasitosť, pri ktorej ten zvuk je tak .... neposlúchatelný.

Ono je totiž rozdiel o takéto osekanie špičiek, jak v tom songu čo som sem dal, a rozdiel ako když to skreslí reproduktor.

Jojo :) Death Note jsem videl aspon tak 10x (mimochodem na rozdil od toho, co je v serialu receno a naznaceno, ze vse co dela a o co usiluje drzitel Death Note je nakonec vyvraceno, tak ackoli Light v zaveru je porazen, tak se mu podarilo dosahnout skutecne velke casti toho, o co usiloval a jeho dilo zcela nazmar neprijde - svym zpusobem dosahnul dost vyznamneho vitezstvi, ktere ho prezilo)

ale mam i oblibenejsi, treba Ghost in the Shell nejmin 40x :-) (a stejne tam obcas najdu neco dalsiho, co jsem predtim nepostrehnul)

FMA jsem jen cetl jako Mangu, ale taky se velmi se libilo :-)

Cowboy Bebop ma napriklad kazdy dil v jinem hudebnim zanru :-) (a Excel Saga v jinem zanru obecne :-))
A pokud chces neco temnejsiho, tak treba takovy Jin Roh muzu plne doporucit.

Ešte som zabuol - a tým by som množstvo svojich príspevkov do debaty uzavrel - na jednu veľmi dôležitú vec.

Hudbu si púšťam podľa nálady a okolností. Potrebujem sa ukľudniť alebo skôr nakopnúť? Pri robote počúvam obvykle rýchlejšie skladby, viac elektra. Mám rád aj popové či rockové balady, pri nich by som však za počítačom zaspal.