Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Detská pornografia

Dobrý deň... Už dlhšie ma zaujíma jedna vec. Čiste teoreticky, ak mám 15 rokov a pošlem niekomu svoju obnaženú fotku, tým pádom vyrábam a distribuujem detskú pornografiu? A ak by si dotyčný fotografiu nechal, tým pádom prechováva detskú pornografiu? Ďakujem za odpovede.

loading...

V Česku je věková hranice pro legální pohlavní styk 15 let.[4] Ta je specifikována § 187 trestního zákoníku (zák. č. 40/2009 Sb.): "Kdo vykoná soulož s dítětem mladším patnácti let nebo kdo je jiným způsobem pohlavně zneužije, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až osm let."[5]

Coz ale nema vliv na mezinarodni smlouvu o pravech ditete, ktera dite definuje jako osobu mladsi 18 let. Takze v 16 muzes soulozit, ale nesmis se u toho fotit, jinej te nesmi fotit a ani ti jinej nesmi obrazky postupovat, eventualne je drzet - to vse je trestny.
Co me prijde uplne na hlavu postaveny, je, ze se ten zakaz vztahuje i na psany literarni dilo, takze pokud si to dotycny zapise do denicku a nasledne publikuje, tak ma taky smolika. A smolika bude mit i kdyz to bude jenom fantazie.

Ocituju ti wiki , i kdyz to delam nerad:

Pedofil je člověk, kterého sexuálně přitahují převážně nebo výlučně předpubertální děti nebo děti v rané pubertě a rovněž se do dětí je schopen zamilovat

V 15 letech je jiz velka vetsina lidi pohlavne dospela a tak se zjevne o pedofilii nejedna. Mohlo by se jednat o hebefilii, ale to pouze v pripade, ze by ho starsi(rekneme 20+) partnerky/partneri nepritahovali, jinak je to biologicky zcela normalni, byt pravne trestne.
V neposledni rade neni pedofilie nijak trestna (zaplatpanbuh), trestne jsou pouze nektere jeji projevy (a i k tomu mam obcas sve vyhrady).