Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reinkarnácia - Je skutočná? (otázky)

Zdravím, mám zopár otázok ohľadne reinkarnácie.

Otázky:

Veríte v reinkarnáciu?

Sú na to aj nejaké dôkazy?

Je možné si nejakou metódou spomenúť na minulý život?

Ak som napr. v tomto živote chlap, a zomriem, znova sa narodím, budem zasa chlap, alebo môžem byť kľudne aj dievča, alebo nejaký hmyz?

Ďakujem za vaše odpovede / názory.

Osobne si myslím, že to tiež môže byť pravda, a verím v reinkarnáciu. Už dávnejšie som si robil na internete taký test "kým som bol v minulom živote", vyplnil som formulár a odoslal. Po pár dňoch mi prišla na e-mail odpoveď. Písalo sa tam, že v minulom živote som bol údajne čarodej, zaoberal som sa čiernou a bielou mágiou. Keď som si to prečítal, behal mi mráz po chrbte. Pretože v tomto živote sa tiež zaoberám resp. fascinuje ma a chcem sa naučiť čiernu a bielu mágiu (zatiaľ trénujem astrálne cestovanie a telekinesis).

Že by náhoda?

Věříte? Ano
Jsou důkazy? Viděl jsi koně ve filmu válečný kůň? Jsem mu děsně podobnej, ty uši a jazyk... jako důkaz to mně osobně stačí.
Minulý život - mám záblesky, ostnaný drát, zákopy, yperit...

Jsem zvědavý na příští život.

Veríte v reinkarnáciu? ne

Sú na to aj nejaké dôkazy? ne

Je možné si nejakou metódou spomenúť na minulý život? ne

Ak som napr. v tomto živote chlap, a zomriem, znova sa narodím, budem zasa chlap, alebo môžem byť kľudne aj dievča, alebo nejaký hmyz? ne

Ty to bereš příliš věděcky. Vyjádřil jsem se k tomu už v mé první odpovědi a tak nějak to beru.
Jen si říkám, k čemu by byla reinkarnace dobrá, když vzpomínky na předchozí životy jsou nepřístupné, nebo nejsou žádné. V tom případě reinkarnace ztrácí smysl a je na stejné úrovni, jako její neexistence.

Tak ono v podstate nieco ako reinkarnacia je, ako pise CoCo, vsetci sme tvoreni z vesmirneho material a pokial tento material neopusti Zem, tak sa z toho isteho vytvori novy clovek :) Aj ked by to bola asi skor recyklacia, meh. Je pravda, ze keby boli vsetky tieto somariny pravdive, bol by ten studeny prazdny vesmir ovela zaujimavejsi

Reinkarnace jako takova existuje, je vsude okolo nas, bez toho by ten zivotni retezec (biosfera) nefungoval. Jak se rika : "vsichni skoncime v musim zaludku". Ale dusevni je spis na filozofickou otazku.
Mozek (ve kterém probihaji elektro-chemické reakce) jako takovy je soucasti, energetické spojeni s vesmirem ktery si muzeme predstavit jak jeden velky pocitac, sklada se ze stejnych castic (tvoren z elementarnich castic klidne az do posledniho kvarku) tak jak vse okolo. Mozna ze clovek nekdy najde jejich vazbu treba v micro_kosmu, nebo pri sledovani elementarnich mikro castic (které se mohou nachazet zde a za sekundu nekde jide, samotna hmota je jen vybrujici energie), vice o tachyonové energii ale i tak neni jisté ze vse bude mozné z pohledu cloveka spravne prelozit.
Ale i tak by slo imho jen o nejaky ADN podpis jedince (tak jako spermie nese v hlavice genetickou informaci), ne reinkrance jako takova. Neco jak pouha IP adresa ve velké pocitacové siti.

Sledovanim castic dochazi ke kolapsu jejich vlnove funkce, pak uz se nemohou "nachazet zde a za sekundu nekde jinde" (dochazi k redukci jeji suprapozice). Kvantova fyzika je zajimava, jelikoz veme temer vse co se clovek naucil na zakladce a na stredni ve fyzice a chemii a hodi to do kose :). Ale vetsine lidi staci iluze, ze elektrony v atomu obihaji hezky po kruznicich jak planety kolem slunce.

Pokud se zajimas o tachyony, neni problem zajit si do tachyonove komory ;-), jejich produkty mohu jen doporucit, vsechny funguji presne dle popisu a vse za lidove ceny!

jelikoz veme temer vse co se clovek naucil na zakladce a na stredni ve fyzice a chemii a hodi to do kose :)

Tak, ono na tom neco je :-)
- Po zakladni skole si zak rekne "Fyzikalnim zakonum rozumim a vim co proc je a jak to funguje",.
- Na stredni pak zjisti ze "Newetonska mechanika az tak neplati" protoze se potkal s teorii relativity, po ukonceni maturity rekne "Tak ono je to trochu slozitejsi s tema fyzickyma zakonama".
- Na vysoké zvoli "astronomii" kde se zacne zajimat o vesmir pak vyvodi ze "Uz toho vim pomerne dost, ale vsechno jsou to jen hypotézy a predstavy" a ze vsechny fyzikalni zakony jdou s uspechem vyvratit. Tak aby tomu lépe porozumel zkusi tedy nadstavbu "kvantové fyziky" (protoze co plati v makro_kosmu ve kterém jsme v pozorovani limitovani plati i v micro_kosmu / pod mikroskopem) kde bude stale vic objevovat nové veci a ve finale opravdu skonci po nekolika letech studii perplexni a podstatnou cast co se do posud naucil skonci jak pises "v kosi".
[xmwrsr1527574113465.jpg]