Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej zboží

Ahoj,

má tu někdo zkušenosti s prodejem věcí přes internet/bazary? Přes co prodáváte? Koupí ode mě, jako od nováčka bez zpětných reakcích od kupujících, někdo něco?
Jak ty prodeje probíhají?

Děkuji za rady.

Dřív jsem prodával přes Aukro, dal jsem dobrou cenu a vždy jsem přidal i důkladný popis a hlavně kvalitní fotky (jedna rozhodně nestačí). Kupující víc ocení a snadněji se rozhodne, když zboží dobře vidí. Vždy se mi podařilo prodat, i když jsem nebyl žádný obchodní matador.
Přestal jsem tam prodávat, protože se z aukčního bazaru stalo hromadný eshop nových věcí.
IMHO Bazoš je takovej profláklej, takže bych šel asi tam.

Muj nejlepsi zazitek z aukra byl prodej auta. Dal jsem ho od 1Kc, popis byl uprimny, neco ve stylu:"Auto je jen shodou okolnosti pojizdny vrak, u nejz je kratsi seznam funkcnich veci nez seznam zavad" a doufal jsem, ze na to nekdo skoci a za tu korunu si to odveze a ja nebudu muset resit vrakoviste. A nakonec slo skoro za 8kKc...

Dřív fungovalo dobře Aukro, ale to už je mnoho let, co ho totálně roz* (nenapadá mě publikovatelné synonymum).Zcela normálně, předmět se vyfotí a vystaví s pravdivým a výstižným popisem (je dobré přidat větu, že na požádání je možné vyfotit i z jiného pohledu) a třeba ho i někdo koupí. Že by se o to lidi praly, to jsem už dávno nezažil, takže se většinou prodá za vyvolávací cenu (dával jsem úměrně tomu, jak se chci věci zbavit - korunu, deset, padesát; stejně největší položkou bylo vždy poštovné), ale to nevadí, je to alternativa k vyhození, takže jsem byl rád, že to někomu poslouží. Po znefunkčnění Aukra jsem zkoušel Odklep a Auktivu, obojí taky nějak fungovalo, ale publika tam bylo výrazně méně, jestli na aukru měla aukce i desítky zobrazení na auktivě to bylo jen několik, většinou nula nebo jedna (což bylo zobrazení mnou).
Bývá zvykem platit předem, také se našlo spousta podvodníků, co toho zneužívali, nevím jak to chodí dneska.