Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ono by to asi ani legislativně nešlo.Protože by se zároveň skenoval a dál přenášel i CVV kód vedle p…
Karel04 23.09.2019 10:40
Karel04
s tím CVV a podpisem je kacířská otázka: je lepší nechat podpisové pole prázdné a nebo ho začmárat?…
bahn0 23.09.2019 18:16
bahn0
Já karty zásadně nepodepisuji,když teď chodí poštou.Kdysi se vydávaly na pobočce banky a tam mi hned…
Karel04 23.09.2019 21:18
Karel04
Kdysi se účtenky v obchodech podepisovaly, někdy s pinem někdy bez, ale minimálně 10 let se podpis n… poslední
ml1 30.09.2019 12:51
ml1

Ono by to asi ani legislativně nešlo.Protože by se zároveň skenoval a dál přenášel i CVV kód vedle podpisu a to je tajný údaj,něco jako PIN.
Proto doporučuji CVV přelepit samolepkou,protože naskenovat nebo nahrát kamerou si ho i s číslem karty může kdejaký nepoctivý obchodník.
A v ČR jde platit i kocourem,tomu by se skenování asi nelíbilo.:-)

Já karty zásadně nepodepisuji,když teď chodí poštou.Kdysi se vydávaly na pobočce banky a tam mi hned strkali do ruky jejich speciální fix,abych to podepsal hned tam.A že nepodepsaná karta neplatí neřeším,když ji vlastně nedávám z ruky.Třímístný CVV kód jako součást pinu bych nedával,při ztrátě karty by mohl mít zloděj lehčí tipování pinu.CVV není třeba znát zpaměti,slouží jen při platbě kartou na internetu a to se stejně opisuje vše z karty,tak prostě tu nálepkou trochu odloupnu a kouknu nebo ho mám doma v PC zapsaný mezi spoustou nesmyslných znaků a číslic v jednom txt souboru.
Já mám pin napsaný přímo na kartě na té papírové přelepce vzadu,samozřejmě falešný,ve tvaru např.853x.Méně myslící nálezce či zloděj karty se toho může chytit a zkoušet doplnit jen 4.číslici.Má 3 pokusy,pak mu kartu spolkne bankomat nebo zabaví pokladní.

Kdysi se účtenky v obchodech podepisovaly, někdy s pinem někdy bez, ale minimálně 10 let se podpis nevyžaduje, takže podpisový vzor je k ničemu. Je tu ale jiné riziko, že si záškodník podepíše kartu svým podpisem (což mu tímto usnadňujeme) a na něj zaplatí - ale jak říkám, nesetkal jsem se za poslední roky, že by někdo podpis chtěl, naposledy jsem to viděl ve frontě před sebou u nějakého cizince, kde z toho byla pokladní na větvi, že to chce jen podpis a ne pin, v čechách (EU) s českou kartou to snad nehrozí.
To s tím vadným pinem jsem také praktikoval, prostě jsem na dřívější kartu napsal PIN:1234, čímž jsem si sliboval, že zloděj nebo nepoctivý nálezce takto urychlí její zablokování, ale nebylo to potřeba. O zabavení pochybuju, měl by to být správný postup, ale tím se nikdo nezdržuje, ale to nevadí, po 3 vadných pokusech se prostě karta zablokuje.
O CVV se nebojim, před internetovou platbou kartu odblokovávám, jinak na ní držím nulové limity, takže by jí nemělo jít zaplatit a pokud by se stalo, bylo by to na triko banky nebo obchodníka.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru