Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto nejlepší metoda deaktivace NFC cívky pro bezkontaktní platbu

Jakým způsobem je nejlepší permanentně vyřadit funkcionalitu pro bezkontaktní platby když to lampasácká banka neumožní a o nebezkontaktní kartu jsem si nežádal, protože ji nenabízí?

- nastřihnout
- provrtat
- vyseknout-přetnout ( něco jako kladivem udeřit ostrý klínek v tomto případě něco jako ostrý šroubovák)

loading...

To je rada za všechny prachy. Akorát měla směřovat potencionálním zlodějům. Že jim wikan radí nepoužívat kartu bezkontaktně, protože tímto způsobem si z ní mohou něco zaplatit a to já jako držitel nechci. Obejdeš je prosím všechny a vyřídíš jim to (patrně za všechny lidi na světě, kteří jako já nechtějí, aby jim někdo zneužil platební kartu)

nebezkontaktní kartu jsem si nežádal, protože ji nenabízí?

Zazadej si u banky at ti daji novou platebni kartu bez NFC. To ze urcita banka nabizi jen NFC karty se mi nechce verit, ale budiz kdyz to tvrdis a jses ji jisty, tak si zakup anti-NFC obal (nektere banky ho davaji i zadarmo) nebo metal NFC tags ktery jen prilepis na tu kartu.
(takovej malej kulatej nebo ctveratej patch, vypada to jak pipak co byva na zbozi proti kradezi v obchode).

Na Amazonu stoji okolo stokoruny a ani nemusis nic umyslne poskozovat.
https://worldchronicle24.com/wp-content/uploads/2019/05/NFC-Chips.jpg

Dobře ještě jedno a pomalu jako Wikanovi

, tak si zakup anti-NFC obal

Opět, na ten anti NFC obal jako mám napsat červeným písmem "Zlodějové, pokud budete mít v ruce ukradenou kartu, nevyndavejte ji, prosím , z NFC Obalu?" Vyřídíš to všem zlodějům?

Dovolím si odcitovat:

To je rada za všechny prachy. Akorát měla směřovat potencionálním zlodějům. Že jim wikan radí nepoužívat kartu bezkontaktně, protože tímto způsobem si z ní mohou něco zaplatit a to já jako držitel nechci. Obejdeš je prosím všechny a vyřídíš jim to (patrně za všechny lidi na světě, kteří jako já nechtějí, aby jim někdo zneužil platební kartu)

Ale jinak s tebou samozřejmě souhlasím.

Tazatel se už několik měsíců (no možná už přes rok) ptá na otázky typu:
- jak anonymně zaplatit za energie
- jak anonymně posílat peníze složenkou
- jak si anonymně založit účet
- jak si založit účet s co nejméně osobními údaji
- jestli si banky v bankomatech fotí kartu

A kdo ví, co jsem ještě přehlédnul.

Takže končím s dotazem, bohužel tady je asi nějaká epidemie slabomyslnosti. Někteří nejsou s to pochopit, že radit zlodějům, jestli by byli od té dobroty a nevyndavali kartu z faradayova pouzdra nebo jim přikázat,aby s kradenou kartou neplatili bezkontaktně, je asi jako čekat od lidovců, že se se neohnou pro tu stranu, ze které se rýsuje vláda.
Zničit CVV nemá cenu radit, tohle praští do očí i vesničana, že CVV na kartě je další díra ve zdi , stejně jako bezkontaktní placení, které vyžaduje PIN TZV "občas.". Něco jako kondom, který funguje taky občas.

Bohužel se pak stane, že občas se narodí Karel Nebo wikan.

Ještě blbější, než jsem doufali. Kdyby šel šnízit limit na bezkontaktní platby, tak se neptám. Jelikož nejde, takže rada se nedá použít. Maximálně si mohu snížit limit pro platby kartou v obchodech celkově.

Očekávám radu, že si mám radši z bankomatu vybírat hotovost a platit v obchodech hotovými. To je ale stejný nesmysl, který už tady wikan a druhý radili:
-to už platební kartu vůbec nemusím mít.. pozbyde jedné (celkem zásadní´)funkce a to placení bezhotovostně v obchodech.
AČKOLI jedno plus se najde, zloděj z této vylité bezkontaktní vaničky i s kontaktním dítětem nezaplatí bezkontaktně (tedy nezabezpečeně -- natož ani kontaktně, limit nula a pin se nikdy nedozví.)

PS: jsou bezkontaktní platby vždy online?, Kdopak asi dává mínusy...

"obcas" je ze zakona max 6 plateb do 500Kc, treba moje banka dava jenom 3 platby bez PINu. Takze prinejhorsim 3kKc, nerikam ze to jsou drobny, ale kdyz prijdu o doklady, tak je to ta mensi cast problemu.
Pokud si lehce paranoidni a chces to mit 2x, tak revolut a pred placenim zvedat limit. Ale za to pohodli by me to nestalo, to je dobry na inetovy platby, ne na bezny pouziti.

to je "ruské pohodlí", furt někde zvedat limity, když zrovna chci platit, to než se přihlásím do bankovnictví, se "výhoda placení do pěti sekund" ztratá, ba co víc, než to nastavím, překročí to i 25 sekund, což je marketingově určená doba, kterou trvá placení kontaktní kartou(nebo hotovostí, nevím))

A trochu mě straší, že v bankovnictví to píše, že změny se projeví do 12 hodin....

Správné pohodlí by bylo zrušit nekontaktní karty, nebo je mít možnost deterministicky (pro mě)povolit, například max 1.platby bez pinu a to jen poté, co jsem předtím platil s PINem a maximálně do 8 hodin... ale to je moc složité, nejen pro banky ale pro tupé klienty, kterým nezabezpečená karta (něco jako wifi WEP) nevadí, ani o tom neví... Nebo snižit limit na nulu.
Přerušení cívky je bohužel nevratné, to uplně nechci.

Co tady furt složitě vymýšlíš.Jsou banky(třeba AirBank),kde si denní limity-i bezkontaktní, můžeš nastavit jak chceš,třeba na 0 nebo 1 Kč.
Při neúspěšném pokusu o zaplacení ihned(za cca 2 sekundy) přijde SMS o zamítnutí.Takže když se bojíš o zneužití,tak třeba dostaneš tu SMS dřív,než zjistíš,že kartu v kapse už nemáš.
Určitě budeš protestovat,že nehodláš měnit banku,ale třeba Air má vše zdarma a můžeš mít bank víc.Pokud máš v dosahu i jejich bankomat,tak i výběry.
Ale určitě něco vymyslíš,třeba poradí v kutilské poradně.

Přerušení cívky je bohužel nevratné, to uplně nechci.

-stačí přece přerušit a dát tam vypínač,přilepit Mamutem.:-D

Díky za radu, nejsem takový koumák (ostatně do kutilské poradny nechodím). banku měnit možná hodlám , ačkoli air bank vypadá slibně, protože jsem žil v domění, že vedení účtu u airbank je zatížený měsíčními poplatky. Ačkli primárně (v tomto dotazu) jsem se nehledal, banku, kde budou mít služby dle me potřeby, ale jak vyřeším problém nulového zabezpečení bezkontaktních plateb.

Rozumím, že někteří tady papouškují, že mohu platbu reklamovat nebo jak sůva koukat na výpis účtu, jestli mi někdo neplatil kartou., že peníze vrátít, ale já chci problému přecházet. Asi to tady jsou samí pubescentí, kteří nepoužívají prevenci...(početí- a vznikl Karel a Kurt a Kkt, asi mají stejného rodiče)

Co když si zloděj vypínačem zase NFC zapne Karle Opět, vyřídíš všem zlodějům, aby nechamatli na ten vypínač přidělaný mamutem:::?

(početí- a vznikl Karel a Kurt a Kkt, asi mají stejného rodiče)

Zajímavé. Ačkoli jsem se tohoto tématu vůbec nezúčastnil, z nějakého důvodu tu o mně píšete. Z toho usuzuji, že vám nejde o to, abyste dostal radu, ale abyste vybil svou frustraci.
V důsledku toho téma zamykám.