Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto nejlepší metoda deaktivace NFC cívky pro bezkontaktní platbu

Jakým způsobem je nejlepší permanentně vyřadit funkcionalitu pro bezkontaktní platby když to lampasácká banka neumožní a o nebezkontaktní kartu jsem si nežádal, protože ji nenabízí?

- nastřihnout
- provrtat
- vyseknout-přetnout ( něco jako kladivem udeřit ostrý klínek v tomto případě něco jako ostrý šroubovák)

loading...
Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Takže končím s dotazem, bohužel tady je asi nějaká epidemie slabomyslnosti. Někteří nejsou s to poch…
Voldi 30.09.2019 18:39
Voldi
A co takhle snížit limit?
Al Capone 30.09.2019 19:09
Al Capone
Ještě blbější, než jsem doufali. Kdyby šel šnízit limit na bezkontaktní platby, tak se neptám. Jelik…
Voldi 01.10.2019 07:32
Voldi
Tak hledej banku, která nabízí pro tebe vhodné platební karty. nový
Prasak 01.10.2019 08:43
Prasak
Tak si pořiď apple/android/samsung pay a kartu nemusíš s sebou pořád nosit a můžeš platit bezhotovos… nový
Al Capone 01.10.2019 10:50
Al Capone
"obcas" je ze zakona max 6 plateb do 500Kc, treba moje banka dava jenom 3 platby bez PINu. Takze pri…
bahno 30.09.2019 19:50
bahno
to je "ruské pohodlí", furt někde zvedat limity, když zrovna chci platit, to než se přihlásím do ban… nový
Voldi 01.10.2019 07:38
Voldi
U tebe to není technický, ale psychiatrický problém. To tady nevyřešíme. nový
karel 01.10.2019 11:32
karel
Co tady furt složitě vymýšlíš.Jsou banky(třeba AirBank),kde si denní limity-i bezkontaktní, můžeš na… nový
Karel04 01.10.2019 12:05
Karel04
Díky za radu, nejsem takový koumák (ostatně do kutilské poradny nechodím). banku měnit možná hodlám… nový
Voldi 01.10.2019 14:44
Voldi
(početí- a vznikl Karel a Kurt a Kkt, asi mají stejného rodiče) Zajímavé. Ačkoli jsem se tohoto tém… poslední
Kurt 01.10.2019 15:05
Kurt
Jen co dojde ke zneužití karty - banka formou reklamace vrací. O prachy bys nepřišel ikdyby se tvoje… nový
icepower32 01.10.2019 12:06
icepower32

Takže končím s dotazem, bohužel tady je asi nějaká epidemie slabomyslnosti. Někteří nejsou s to pochopit, že radit zlodějům, jestli by byli od té dobroty a nevyndavali kartu z faradayova pouzdra nebo jim přikázat,aby s kradenou kartou neplatili bezkontaktně, je asi jako čekat od lidovců, že se se neohnou pro tu stranu, ze které se rýsuje vláda.
Zničit CVV nemá cenu radit, tohle praští do očí i vesničana, že CVV na kartě je další díra ve zdi , stejně jako bezkontaktní placení, které vyžaduje PIN TZV "občas.". Něco jako kondom, který funguje taky občas.

Bohužel se pak stane, že občas se narodí Karel Nebo wikan.

Ještě blbější, než jsem doufali. Kdyby šel šnízit limit na bezkontaktní platby, tak se neptám. Jelikož nejde, takže rada se nedá použít. Maximálně si mohu snížit limit pro platby kartou v obchodech celkově.

Očekávám radu, že si mám radši z bankomatu vybírat hotovost a platit v obchodech hotovými. To je ale stejný nesmysl, který už tady wikan a druhý radili:
-to už platební kartu vůbec nemusím mít.. pozbyde jedné (celkem zásadní´)funkce a to placení bezhotovostně v obchodech.
AČKOLI jedno plus se najde, zloděj z této vylité bezkontaktní vaničky i s kontaktním dítětem nezaplatí bezkontaktně (tedy nezabezpečeně -- natož ani kontaktně, limit nula a pin se nikdy nedozví.)

PS: jsou bezkontaktní platby vždy online?, Kdopak asi dává mínusy...

"obcas" je ze zakona max 6 plateb do 500Kc, treba moje banka dava jenom 3 platby bez PINu. Takze prinejhorsim 3kKc, nerikam ze to jsou drobny, ale kdyz prijdu o doklady, tak je to ta mensi cast problemu.
Pokud si lehce paranoidni a chces to mit 2x, tak revolut a pred placenim zvedat limit. Ale za to pohodli by me to nestalo, to je dobry na inetovy platby, ne na bezny pouziti.

to je "ruské pohodlí", furt někde zvedat limity, když zrovna chci platit, to než se přihlásím do bankovnictví, se "výhoda placení do pěti sekund" ztratá, ba co víc, než to nastavím, překročí to i 25 sekund, což je marketingově určená doba, kterou trvá placení kontaktní kartou(nebo hotovostí, nevím))

A trochu mě straší, že v bankovnictví to píše, že změny se projeví do 12 hodin....

Správné pohodlí by bylo zrušit nekontaktní karty, nebo je mít možnost deterministicky (pro mě)povolit, například max 1.platby bez pinu a to jen poté, co jsem předtím platil s PINem a maximálně do 8 hodin... ale to je moc složité, nejen pro banky ale pro tupé klienty, kterým nezabezpečená karta (něco jako wifi WEP) nevadí, ani o tom neví... Nebo snižit limit na nulu.
Přerušení cívky je bohužel nevratné, to uplně nechci.

Co tady furt složitě vymýšlíš.Jsou banky(třeba AirBank),kde si denní limity-i bezkontaktní, můžeš nastavit jak chceš,třeba na 0 nebo 1 Kč.
Při neúspěšném pokusu o zaplacení ihned(za cca 2 sekundy) přijde SMS o zamítnutí.Takže když se bojíš o zneužití,tak třeba dostaneš tu SMS dřív,než zjistíš,že kartu v kapse už nemáš.
Určitě budeš protestovat,že nehodláš měnit banku,ale třeba Air má vše zdarma a můžeš mít bank víc.Pokud máš v dosahu i jejich bankomat,tak i výběry.
Ale určitě něco vymyslíš,třeba poradí v kutilské poradně.

Přerušení cívky je bohužel nevratné, to uplně nechci.

-stačí přece přerušit a dát tam vypínač,přilepit Mamutem.:-D

Díky za radu, nejsem takový koumák (ostatně do kutilské poradny nechodím). banku měnit možná hodlám , ačkoli air bank vypadá slibně, protože jsem žil v domění, že vedení účtu u airbank je zatížený měsíčními poplatky. Ačkli primárně (v tomto dotazu) jsem se nehledal, banku, kde budou mít služby dle me potřeby, ale jak vyřeším problém nulového zabezpečení bezkontaktních plateb.

Rozumím, že někteří tady papouškují, že mohu platbu reklamovat nebo jak sůva koukat na výpis účtu, jestli mi někdo neplatil kartou., že peníze vrátít, ale já chci problému přecházet. Asi to tady jsou samí pubescentí, kteří nepoužívají prevenci...(početí- a vznikl Karel a Kurt a Kkt, asi mají stejného rodiče)

Co když si zloděj vypínačem zase NFC zapne Karle Opět, vyřídíš všem zlodějům, aby nechamatli na ten vypínač přidělaný mamutem:::?

(početí- a vznikl Karel a Kurt a Kkt, asi mají stejného rodiče)

Zajímavé. Ačkoli jsem se tohoto tématu vůbec nezúčastnil, z nějakého důvodu tu o mně píšete. Z toho usuzuji, že vám nejde o to, abyste dostal radu, ale abyste vybil svou frustraci.
V důsledku toho téma zamykám.

Zpět do poradny Nahoru

loading...