Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr dětského kola

Dobrý den,
chci se zeptat jaká velikost kola je vhodná u výšky dítěte 123cm? A zda se dá vodící tyč(co se dává dozadu na kolo) použít i u vyšších kol? děkuju za odpověď

A zda se dá vodící tyč(co se dává dozadu na kolo) použít i u vyšších kol?

Vyšší kolo znamená větší to tažené?
Pokud tyč doma už máte,stačí zkusit,jak to jde nastavit.Záleží na úhlu.Třeba tato tyč je pro dětská kola 12"- 20" (35,6-50,8 cm).Existují různé typy.
Jestli ji chcete teprve kupovat,poradí v obchodě.

Zkuste si vygooglovat tabulku velikostí rámu kol dle výšky dítěte- nejrůznější eshopy zaměřené na prodej kol ji mají na stránkách. Pro 123 cm výšky dítěte by to měla být jízdní kola s průměrem kol 20 palců (u dětských kol se udávjí běžně velikosti- průměry kol; u dospěláckých kol pak velikosti rámu).