Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalitni boty na cely rok, co vydrzi vice let

Zdravim,

vzdycky jsem boty delil na zimni (a potazmo podzimni) a letni (a potazmo jarni). Nyni jsem se dostal do situace, kdy se mi oba pary rozpadly a uz mi dosla trpelivost s dosavadnimi znackami (letni jsem vystridal vsechny mozne Adidas, Nike, Vans a zimni Baty, Alpine Pro atd.). Kdyz se zamyslim, tak si nevybavim zadne boty, ktere by mi vydrzely 2 a vice let v nejakem prijatelnem stavu. Nevim, jestli je to mym zachazenim.
Vetsinou jsem za vyse uvedene znacky nedaval vice jak 2-3 tisice. Nyni zvazuji investici do bot, klidne i o trochu vetsi castku. Chtel bych boty, ktere by se idealne daly nosit cely rok (na zimu treba nejake zateplene vlozky), vypadaly aspon trochu prijatelne a hlavne vydrzely vice let. Jeste bych uvital, aby se snadno nepromocily. A naposledy - ted budu mozna az moc narocnej, ale super by bylo neco, v cem lze absolvovat i par treku, aniz by se rozpadly. Vzdycky mi vice sedely nizsi boty pod kotniky, takze na vysoke bych si zvykal tezko, ale nejak bych to asi zvladl. :)
Mate nekdo prosim zkusenosti se znackami, ktere by trochu mohly odpovidat mym pozadavkum? Tipl bych si, ze se budu muset podivat spis po outdoor kategorii, nicmene pred 2 lety jsem si neco zkousel i v Eccu - nakonec jsem to nekoupil, protoze to byly boty asi za 6 tisic, ale pamatuji si, ze byly mozna nejpohodlnejsi, ktere jsem kdy mel na noze, z jaci kuze a pry by se daly prave s vlozkami na zimu nosit celorocne, takze to je mozna dalsi mozna cesta..
Pokud se nic nenajde, existuje jeste v roce 2019 moznost nechat si boty usit na miru? A bylo by to k necemu v mem pripade? :D

Diky za vase napady.

Většina bot se už dělá pouze na jednu sezónu, buď prošlapeš podrážku nebo se ti rozlepí svršek. Pokud si koupíš nějaké dražší boty na vysokohorský trek např. v Hudy- sportu, tak snad vydrží. Bohužel ty se vyrábějí z velké většiny jen kotníkové. Osobně bych nedoporučoval zateplené boty. Radši o půl čísla větší a vzít dvoje ponožky. Co asi vydrží budou kožené ručně šité ale to je už docela dost drahé. Kdysi jsem měl pohory z Botany ručně šité za 550,-Kčs ale i ty mi po čase praskly. Nevím co teď používá armáda či policie, ty mají při výběrových řízeních požadavek na životnost. Také nevím zda ještě funguje Snaha, ta také vyráběla festovní boty.

Diky za rady, s temi zateplenymi to zvazuju - mozna bych si koupil nejake klasicke a jen tam na zimu daval zateplene vlozky..je otazka, jestli to zahreje stejne, ale da se tomu jeste pomoct ponozkama, jak pises. Opravdu asi budu koukat spis na outdoor kategorie. Znacku Snaha jsem nasel, mely by to byt ochranne prostredky, tak uplne nevim, jake to bude na bezne noseni a do terenu.