Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kouření cigaret

Všem přeji krásné svátky.
Ještě před půl rokem jsem byl pravidelný kuřák, poslední půl rok jsem kouřil jenom když mi někdo nabídl, s přáteli nebo jen tak pro pohodu 1-3 cigarety za týden někdý možná víc.
Ještě předtím jsem neměl problém zatočit s plnou krabičkou za jeden den takže to byl pokrok.
Teď nekouřím delší dobu a vlastně nevím proč, proti své vůli se ochuzuji o něco co mám rád ale abstinenční příznaky či tak něco nemám nebo alespoň ty svoje chutě tak neoznačuju. Myslím si že je to jen proto že to jen chci. Proč jsem se vlastně pokouším přestat uplně? Prostě se v rodině staly ne zrovna hezký události v souvislosti s kouřením, na štěstí s dobrým koncem. Peníze asi při tomhle stylu kouření asi není třeba řešit.
Myslíte si že mi výše zmíněný počet cigaret nějak vážně uškodí?

Vy jako kuřák(asi bývalý) chápete že je ta psychická závislost kterou já asi ještě mám o dost horší. To je to čeho se nějak nemůžu zbavit a níže zmíněný šňupák mi asi moc nepomuže, tan je mi dobrej možná při rýmě :-D

Ano, psal jsem to výše. Nemá závislost na nikotinu. Teď přes svátky se fláká doma a z dlouhé chvíle vymýšlí kraviny - proto si vzpomněl i na to, co dělal dřív, když se flákal.
Jestli neví, co s volným časem, doporučil bych mu Pravidla českého pravopisu, další krok je Akademická příručka českého jazyka. Pokud jen neví, co s rukama, tak třeba háčkování nebo masturbace.

Vy asi nic moc o zavislosti na cigaretách nevíte protože by jste takhle nemluvil. Ja nikdy nekouřil jako typickej závislák, cigaretu jsem vždy odkládal klidně půl dne až byla dokonalá příležitost si cigaretu vychutnat.
Mě aktuálně láká to co mě lákalo už jako nekuřáka. Okusit prostě něco zakázaného, už pomalu nevím jaký tp je kouřit a to je to co mě stahuje zpátky.

Na vojně jsem krabku denně občas klidně dal, někdy i skoro dvě. V civilu po vojně ne, bál jsem se manželky, kouřil jsem jen občas tajně na stavbě baráku nebo v hospodě - opět, klidně 10-15 za večer. A zase - když jsem v hospodě 3 týdny nebyl - ani jednu cigaretu pár týdnů. někdy před 25 lety (datum vím přesně) jsem si řekl, že tohle šaškování přece nemá cenu, buď kouřím nebo ne. Rozkouřenou cigaretu jsem típnul, zbytek krabičky vyhodil a od té doby jsem v hubě cigaretu neměl. Jen asi 2x kubánský doutník z chromovaného obalu, s kořalkou, práce na 3 hodiny na dvoře :)

Jestli jsem byl/nebyl závislý, to nevím. Tohle moje kouření/nekouření trvalo cca 15 let.

Vy asi nic moc o zavislosti na cigaretách nevíte protože by jste takhle nemluvil.

Byste. Píše se byste. By jste píší jen hlupáci.
No a to ostatní taky.
Bystrý jinochu, kouřil jsem déle, než vy, více, než vy, a přestával jsem také nesčetněkrát. Takže o tom opravdu něco vím. Leč samozřejmě si můžete vytvářet vlastní teorie, v tom vám bránit nebudu (poté mi však uniká, proč jste založil toto téma, když nechcete rady - chtěl jste se pochlubit?)

ne zrovna hezký události v souvislosti s kouřením, na štěstí s dobrým koncem

Hlavně se nenechej ukolébat, všeho dočasu. Rakovina se nedá porazit, pacient je jen v remisi. Za rok, dva, pět… všechno může být jinak.

Může a nemusí ti uškodit jakýkoliv počet cigaret. Děcko může umřít na rakovinu plic ve třech letech, kuřák, který od 18 kouří čtyřicítku denně, zemře v devadesáti havárií ponorky. Pokud jsi to zvládl z krabky denně na 3 cíga týdně, nemůže být přece žádný problém i ty tři kousky oželet. Zdraví se ti tímto určitě nezhorší.

No ono by to asi šlo ale nevím. Já to nijak nutně nepotřebuju ale mám k tomu takovej zvláštní vztah že se prostě cítim jako by mi něco scházelo. Jen když si vezmu kolik lidí jsem díky tomu poznal :-D Co mě prostě vadí je to zdraví no.

Myslíte? Každý komu tohle řeknu tak souhlasí protože se automaticky dostanete mnohem častěji s někým venku do řeči. Např. poprosení o oheň apod...
Na nádraží to byla vždy taková menší partička :-D
Mimochodem se od napsání otázky furt držím ale jen ze strachu o zdraví ne že bych moc chtěl.
Občas si říkám jestli se toho nutkání někdy vůbec vzdám jelikož jsem v tom od mala žil, už někde ve 12 jsem balil strejdovi cigarety protože mě to bavilo a těhle zážitků bylo víc než dost. Prostě jsem od mala měl v hlavě to že cigára je běžná normální součást života která je před vším na prvním místě což je asi dost špatně ale furt to tak funguje až na otce ten se toho zbavil. Hodně jsem se divl když jsem pak viděl realitu jinde, jak je to třeba odsuzovný apod. Problém je to že to nějak nedokážu z hlavy vymazat.