Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký antiperspirant nebo deodorant?

Ahoj, jelikož už se nějaký ten čas snažím najít dobrý antiperspirant, nebo deodorant a pokaždé mi po nějaké době přestane po stránce vůňě vyhovovat, chci se vás zeptat, jaký antiperspirant, nebo deodorant používáte vy? Radši bych odpověď od studenta, jelikož sám jsem student a musím tak několik hodin sedět ve třídě na jednom místě mezi ostatníma. Děkuji

Nikto bohuzial nenapisal aky je rozdiel medzi tymito dvoma sprejmi.
Za mna urcite deodorant, aky je uplne jedno, pretoze tie sa rozlisuju len podla vone.
Deodorant preto, ze na rozdiel od toho druheho potlaca len pach a nie potenie. Potlacat potenie je blbost, pretoze je to prirodzena schopnost a nutnost organizmu zbavovat sa odpadovych latok z tela, ochladzovat sa a pod.
Potlacenim potenia si clovek zbyto.cne koledujes o zdravotne problemy...min kozne. sam uznas, ze ked si nejakou solou upchas potne kanaliky, ktore sluzia ako odpadove potrubie pre telo, ze to asi dobre nebude, pretoze ten odpad sa bude pod nimi hromadit.
Pokial mas problem s nadmernym potenim tak by som sa zameral skor na zlozenie stravy, pretoze prave toto ma casto velky vplyv jak na intenzitu potenia tak aj na jeho zlozenie (smrad).

Sice máš jeden "lajk", ale napsal jsi totální blbost! občas to tady čtu a jindy mi nepřijde, že bys psal nesmysly..

Jistě že se člověk musí potit, to je životní nezbytnost, díky za přednášku, ale jednu věc jsi "trochu" nedomyslel:

Při nanesení antiperspirantu do podpaží nebo třeba ještě na plosky nohou ti na vypocení i se všemi jeho funkcemi pořád zbyde dost velká plocha těla ažaž. Sice jsou na zbytku těla potní žlázky řidší než v podpaží, ale opravdu jich zbyde víc než dost. Z volné kůže se pot průběžně odpařuje, nesmrdí a kolikrát není vidět kolik se ho vypotí. A ostatně ani ten antiperspirant nevypne to pocení na natřeném místě na nulu, jen ho utlumí.

Deodorant zápach nepotlačuje, jen to přebije svou vůní (na to je lepší toaletní voda), a nevyřeší mokrý koláče na košili.

I při jánevimjak zdravým jídelníčku se ve věku časné dospělosti začne hlavně postupně prosazovat "dospělej" pach z podpaží (a ehm, mezi nohama, taky to tu už někdo řešil) a tomu se dá asi zabránit leda včasnou kastrací! ;-) (na to už je stejně pozdě, tazatel je asi na střední a dobře ví, že jako malý dítě ani ve srovnatelných situacích prostě takhle cítit nebyl, i když předpokládám, že jídelníček má skoro stejný - ta změna přišla postupně s hormonama, ne s nějakou změnou stravy)

Osobně doporučuju pár produktů očuchat osobně a zkusit i toaletní vodu - v drogerii maj testery

Deodorant zápach nepotlačuje, jen to přebije svou vůní (na to je lepší toaletní voda), a nevyřeší mokrý koláče na košili.

A když se nezbaví smradu z podpaží, tak deodorant tomu dá korunu, to je pak jak kytičky na hnojišti. Nebo toho deodorantu použít takový množství, až z toho bude okolí štípat v očích. To je pak paráda takovýho člověka potkat v létě v MHD. Buď smrad, nebo chodící parfumerie.
Takže je napřed potřeba se zbavit smradu a až potom se navonět.

Jestli deodorant/antiperspirant, tak jedině krémový. Žádné tyčinky, spreje, vodičky, nebo tuhé kamínky.
Důležitý parametr je vůně tohoto krému. Nejlepší je ŽÁDNÁ. Druhá věc je dlouhodobý pocit ČISTOTY, bez ulepenosti.
Další je co nejméně chemie, bez hliníků a pokud možno přírodní základ. Mé osobní preference jsou hodně přísné a nedoporučuji jen tak něco. Zkusil jsem toho celkem dost, i různé zaručeně "super" bio, atd.
Nejlepší z toho co se dá u nás sehnat, vychází izraelský LAVILIN. Neni levný, ale stojí za to. Info lavilin.cz.
Ještě hodně dobrá alternativa je SAUBER DEO CARE 7days, originál italský, dá se sehnat na internetu.
Za zkoušku určitě stojí oba.
zdravím
Petr