Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nakoupil jsem zboží na Huglo.cz - asi podvodný eshop

Ahoj,

nakoupil jsem na huglo.cz 2x roušku + antibakteriální gel celkem za 543 Kč.

Nyní jsem zbystřil a zjistil, že nikde na webu nejsou povinné adresní údaje místa provozovny.
Je to v podstatě anonymní stránka.
Hlásili to ve zprávách na Primě.
Naštěstí jsem platil bankovním převodem.

Jsou to podvodníci a mám je nahlásit? Uvidím objednané zboží?

Co byste mi nyní doporučili. Vím, je to moje blbost, že jsem se dostatečně nesoustředil po zprávách apokalyptických.

Pokud platil kreditkou, bude v pohodě, jen to musí nahlásit bance. Co nejdříve.

Ničím jiným než kreditkou se platit neoplatí. Kdo má na účtě alespoň pár šušňů, není v insolvenci či rejstřících dlužníků, měl by si ji pořídit a používat. Pokud člověka odrbe někdo o peníze na debetce, banka se asi nepřetrhne (nemá-li člověk nějaký VIP status/účet).

Podvodníci to být nemusí,spíš klasický překupník typu postovnezdarma apod.Nechají si zaplatit předem a pak to objednají z Číny na Tvoji adresu.Měl sis přečíst jejich obchodní podmínky:

1/Doba dodání se pohybuje v rozmezí 5 - 40 pracovních dní od přijetí platby.
2/S ohledem na aktuální mimořádnou situaci a to na pandemii způsobenou COVID-19 se může stát, že bude prodloužena dodací doba zásilek a to z důvodu omezení letecké dopravy a logistického zdržení na nejenom straně zahraničních dodavatelům, ale také na straně České pošty nebo Zásilkovny, neboť tyto dva české subjekty přebírají zahraniční zásilky a rozváží je až k Vám do rukou nebo na odběrná místa.
Naši dodavatelé dělají co mohou, aby urychlili dobu dodání ale jsou nuceni respektovat vládní nařízení a opatření pro zamezení šíření COVID-19, která se dotýkají omezení dopravy. Doručení zásilky se tak může prodloužit až o 40 pracovních dní k běžné doručovací době.

Taky se jich můžeš zeptat,kdy pošlou:
[quoteBudeme se snažit, aby objednávka byla vyřízena v co nejkratší době. Pro jakékoliv dotazy ohledně objednávky nás kontaktujte na emailu info@huglo.cz[/quote]

Ten kontakt tam mají, nejsou anonymní:

Internetová nákupní galerie je provozován na webové stránce umístněné na internetové adrese www.huglo.cz
Provozovatelem internetové nákupní galerie je ROPETA LTD, identifikační číslo (CRN): 11761407, se sídlem Enterprise House 2 Pass Street, Oldham, Manchester, United Kingdom, OL9 6HZ zapsaná v obchodním rejstříku vedeném v Cardiffu ve Velké Británii

Ideální je asi nakupovat u výrobců - jenže dnes nikdo nic nemá. A pokud má, možná ani nesmí prodávat.

Mně se to nicméně podařilo, ale byly to nervy. Vlastní nákup, klikačka, to bylo jako na mistrovství světa v nějakém e-sportu. Dobré je, že naprostá většina nakupujících (=soutěžících) nechápe rozdíl mezi F5 a Ctrl+F5 (to druhé velká? většina BFU nezná) ]:) A to, že aktualizace shopu je v předem stanovený "atomový" čas.

Zdroj opravdu neuvedu, mám nakupovat pro další rodinné příslušníky...