Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Inzercia a daňe

Zdravím, už som raz zakladal podobné téma, no rád by som zistil "aktuálne" informácie.

Vopred upozorním, že v daniach ani podobných vecí súvisiace s daňami sa moc nevyznám, tak by som ocenil, ak by ste to písali doslova ako "pre debila".

V minulej téme (odkaz tu) som rozoberal inzerciu na internete. Rád by som sa ku tomu vrátil. Na internete som našiel tento článok, a teda z neho som pochopil, že v roku 2019 pokiaľ by som nepresiahol sumu 1 968,68€, tak nemusím nič zdaniť. Snažil som sa hľadať na google aká maximálna suma platí pre rok 2020. Alebo sa táto suma nemení? A ešte sa vrátim ku tej sume z roku 2019. Je to myslené tak, že spolu suma nesmie presiahnuť 1 968,68€? Myslím to tak, že keď si založím nejaký inzerát napr. že opravujem bicykle, a jedna oprava by stála napr. 360,-€, tak si to "mám niekde zapísať" (tú sumu) a nesmie spolu presiahnuť 1 968,68€? (Takže 1 človek(360,-€) + 2 človek(360,-€) = 720,-€) | Alebo je to myslené tak, že pokiaľ nechcem nič zdaniť, tak nesmiem napr. za opravu bicykla požadovať viac ako 1 968,68€? Chápete snáď ako to myslím :). Je podľa mňa blbosť aby som platil dane, keď ma napr. kontaktuje jeden človek za 7 mesiacov. V takomto prípade nemám čo zdaniť... :D Nepoviem, keby ma napr. za jeden deň kontaktovalo 5 000 ľudí, a doslova by som za jeden deň dokázal zarobiť napr. 7 500,-€. Ale tak keď ma raz za rok kontaktuje jeden človek, tak čo mám zdaniť... vzduch? :D

Obdivujem chalanov ako sa snazia, hlavne, ked sme uz zistili, ze ty hoci polozis otazku mas uz na nu casto odpoved a nezaujima ta v podstate, co ti tu kto radi.
Tato odpoved nie je pre teba (ty uz nazor mas), ale pre pripadneho dalsieho cloveka, co by mal podobnu otazku.
Vsetk prijmy, ktore mas z predaja (na inzerat napriklad) musis zdanovat...ty ako fyzicka osoba, ktora je zamestnancom to uvedies v koncorocnom dnaovom priznani. Ake a ktore prijmy su oslobedna od platenia dani a v akej vyske ti povie hocijaky danovy poradca, uctovnik, alebo pracovnik danoveho uradu.
Otazka je, ci nepodnikas. Odpoved ti da opat pracovnik danoveho uradu, pretoze on rozhoduje o tom, ci tvoje predavanie na inzerat je alebo nie je podnikanie.
Poucku o tom, co je podnikanie ti uz chalani napisali, zisk z toho mas, otazke je, ci sa da cinnost povazovat za sustavnu.
Z praxe...ak kupis, predas rocne 10-20 veci rocne na inzerat a na kazdej zarobis napriklad 50 eur tak silne pochybujem, ze nejaky danovak to bude povazovat za podnikanie.
Ak predas rocne 100-200 veci na inzerat tak silne pochybujem, ze to za podnikanie povazovat nebude.
Kde je ta hranica zakon nepise, takze to posudzuje vzdy clovek.
A nedrz sa slovka inzerat, za prijem sa povazuje aj to, ked prijmes peniaze aj mimo nejakeho inzeratu a ako bolo povedane, staci jeden nasraty kamarat, ci nespokojny zakaznik a mozes ocakavat predvolanie na DU za ucelom podania vysvetlenia.