Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hodnota nemovitosti s nájemníkem

Dobrý den,
můj otec je neuvěřitelný kořala, který prochlastal veškerý majetek, který měl. Jediné co zbylo (zachráněno za 5 minut 12 ) je menší rodinný dům, v kterém otec pobývá. Nic neplatí a valí se na něj další exekuce.
Nevíte někdo, o kolik tomu domu klesne hodnota, kdybych to chtěl prodat i s ním? Jestli je to vůbec prodejné.
Díky

Ale ten dům už je na mě a na manželku napsaný od roku 2014. Tam problém není. Je to na darovací smlouvu.
Zrovna včera jsme se zhádali a prý mi darovací smlouvu vypoví. Ale myslím, že to není tak úplně snadný. A pokud by to dokázal, nebude to trvat dlouho a o ten barák přijde. Je to debilní kretén.

Nechcem byt zly, ale...hraj to na cas. V Sucasnosti je dom tvoj a prist o neho nemozes.
Ak by chcel napadnut darovaciu zmluvu bran sa sudnou cestou...dom je stale pisany na teba a do rozhodnutia sudu aj bude.
Spoliehaj sa na matku prirdu a na to, ze otec nema prachy na to, aby sa s tebou tahal po sudoch, respketive, ze budes mat lepsieho pravnika ako on;o).
Ja to vidim celkom nadejne az na to, ze musis byt trpezlivy.

Mám podobný problém.
Jsem sám bez manželky. Mám malý byt. Příbuzní z otcovy i matčiny strany už zemřeli. Moje bývalá je alkoholik a naučila to i syna ( letos 29 let ). Oba mají na krku hafo exekutorů. Hlavně syn se ke mě snaží přistěhovat a udělá pro to cokoli. Včera se ožral a skočil z hradeb. Už mu operovali natrženou slezinu, leží na JIPce a doktoři budou řešit za pár dnů pooperační péči. Ke komu ho odvezou?

Edit: už jsem kontaktovat takovou firmu, která odkupuje nemovitosti od důchodců a nechají je dožít. Oni si mě prověřili a napsali, že nevypadám, že bych brzy zemřel.

Ke komu ho odvezou?

Jen se ptam, ale neslo by to pres doktora zaridit pro zacatek na par mesicu na psychatrické lecebne ? Zavyslost na alkoholu kde je nebezpecny pro své okoli a hlavne sam sobe ?
Pres dobrého pravnika by to slo i zmirnit prokazanim (alespon ty % navysujici sazby na to), ze nekteré uvery, pujcky zavinil a podepsal jako nesvépravny.

PS: Nezavidim ti to, uz jsem videl jak dokaze alkohol rozvratit rodiny.

A se svou bývalou švagrovou/psychiatrem, jsme se ho už loni na jaře snažili dostat na odvykačku. Mělo to 2 problémy.
1/ několik mlet neplatil VZP a měl tam dluh přes 80 000
2/ musel by tam dojít střízlivý

Ono je to vlastně podruhé, co v opilosti skočil z hradeb. Loni skončil ve špitále u Sv. Anny.

Hlavně syn se ke mě snaží přistěhovat

A pustí k sobě jen matku ? Snad to není ten typ příběhu, dobrý a milující otec ochotný pro budoucnost a zachranu svého syna udělat vše a syn jen profitérsky ignorant který se ozve jen když mu teče do bot.
U těch ženských co mají problém s alkoholem jsem si všiml , že se s nema nedá na ničem rozumně domluvit nebo mluvit obecně a vše dělají strašně unáhleně, zbrkle, agresivně. Snad k ní už nic necítíš.

Ono je to vlastně podruhé, co v opilosti skočil z hradeb. Loni skončil ve špitále u Sv. Anny.

Po třetí uz takové štěstí mít nebude. Nevím jak bych se zachoval, asi bych zatlačil na ošetřujícího doktora že slo o pokus o sebevraždu a zduraznit potřebnou hospitalizaci než ho matka zmanipuluje..

Mělo to 2 problémy.

Aha .. tak tomu se říká prekérní situace. Pritom ještě tak mladej kluk. Nejsem otec, ale musi byt tezké tomu jen bezradne přihlížet. Ten kluk se musi neceho chytnout, musi najit nejakou motivaci jinak se z toho nedostane coz bude pravdepodobne problém cislo 3/.

Nevím.
Po loňském ioncidentu jsem ho přes známé dostal do Azylového domu mimo Brno, aby byl odříznutý od lidí, kteří by ho mohli svádět a měl péči jak lékařskou, tak sociální. 3 týdny to vypadalo dobře, a jak dostal první podporu, hned na místě začal chlastat. Po asi 8 měsících zdrhnul zpět do Brna. Nejsem psycholog a nevím, co bych mohl dál udělat. Občas = 1x za měsíc se ozve, že něco chce. Naposled jsem mu koupil nové boty a nějaké jídlo. Při zavazování bot se mu klepaly ruce, že se mu to skoro nepovedlo. Podle švagrové to byl absťák. Hotovost mu do ruky nedám. Ani roušku neměl. Dal jsem mu šitou, co jsem měl do rezervy.
Já si nemyslím, že bych já byl problém.
Jídlo mu nakoupím, když se objeví. Alkohol žádný. Pervitin si umí uvařit sám. Jen nechci, aby se objevoval u mě v bytě.Bojím se exekucí.

Romanovi 5555 se omlouvám. Nečekal jsem, že někdo začne odpovídat mě. To bych založil své vlákno. Už mlčím.

Podívej Prasáku, definuješ se stále přesněji. Jsi komunista ? Byl jsi ? Volil jsi zloděje, vlastizrádce ? Je správné krást ? Je správné lhát a vraždit ? Odpověz si na tyto otázky. Sobě. Mě je jedno jaký jsi, kdo jsi. Takových jako ty je v naší společnosti prakticky polovina. To ty, ne nežij. Ty začni žít. Ty už dávno nežiješ, protože tě žerou slušní a inteligentní a vzdělaní lidé. Přitom ale nejsi až tak hloupý, abys to o sobě nevěděl. Smutné bytí. :-p

Budu psát co chci. Jen nebudu psát tak primitivně (tedy srozumitelně pro vás) jako vy. Vy proto, že souhlasíš s Prasákem. Mé příspěvky mají své adresáty a čtenáře. Vy to nejste. Vy to víte. A přesto "reagujete". Nebo vám vážně napadání mé osoby, otázky a požadavky vůči mě připadají smysluplné, nebo dokonce inteligentní ? A měl bych na ně dokonce odpovídat ? Ti, jimž jsou mé příspěvky určeny sem nepíší. Jen čtou.

Ty už dávno nežiješ, protože tě žerou slušní a inteligentní a vzdělaní lidé.

Tak to jsem rád, že alespoň ty mi dáš klidný spánek.
Jinak zase meleš klasický bláboly totálně od cesty, nadávky, urážky, plivance, vůbec ses nezměnil, Kozakle. A furt se budeš vracet oknem tam, odkud tě vyhodili dveřma, i když tě tam nikdo nemá rád. Dělal jsi to tak minule, budeš to tak dělat zas.