Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jízdenka do vlaku Arriva?

Co pamatuju, arriva se kupovala ve vlaku bez přirážky, normálně u průvodčího, protože žádnou prodejnu jízdenek nemaji (ovšem arriva neni jen jedna, to je značka německých spolkových drah (Deutsche Bundesbahn) pro mnoho nespolupracujích autobusových i vlakových dopravců, kteří by značce DB dělaly ostudu). Na přelomu dubna a května byl slibovaný nějaký jednotný železniční tarif, který by platil u všech státem (kraji a městy) objednávaných dopravců, ale máme červen a je ticho po pěšině (nemluvě o tom, že byl slibovaný nejpozději k stávajícímu GVD tedy od minulého prosince). Zatím tak funguje akorát PID (a obdobné v jiných krajích), ale kolín je už mimo (jinak arriva co pendluje mezi Roztokama a Hostivařem jízdenky PID normálně uznává, KŽC snad taky, s těma jsem už dlouho nejel).
Když ještě jezdila arriva k nám, dalo se nějak kupovat na jejich internetu, nikdy jsem to netestoval, přišlo mi to zbytečné (za ty samé peníze a komplikovanější). Místenka bude možná jako bonus, na to přišly už i české dráhy, i když místenku dávaji zadarmo jen někde (většinou jen tam, kde je povinná).
Mám pocit, že co nejvíc to zamotat je hlavním cílem, aby si každý cestu vlakem rozmyslel (aby nemusel študovat stohy výmyslů) a oni nebyli obtěžováni takovým davem kaštanů, peníze dostanou od státu stejné za prázdný i plný vlak, možná za ten plný méně.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny