Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ústava - zrušení - šlo by o převrat.

Jak pisu - ustava legalne menit jde. Co znamena jeji jadro jde menit taky, ani ty definice slov nezustavaji nemenne, a demokraticky pravni stat jde legalne prevest na naprosto nedemokraticke bezpravi, pokud se tomu bude venovat dost usili - tady neco trochu rozvolnis, tamhle utahnes, nasledne tim ziskas dalsi prostor a cele to zopakujes a zas a zas, az jsi nakonec zcela jinde, nez kde jsi zacinal.

Kdyz se to neudela uplne blbe, tak kazda zmena bude legalni dle pravidel platnych v dobe te zmeny a dostatecnym poctem kroku to muzes prevest na naprosto cokoli.

Ze vysledek cele te serie nebude v souladu se soucasnymi pravidly je nepodstatne, protoze to neudelas v jednom kroku, ale ve vice mensilch, z nichz kazdy legalni bude a spousta z nich ovlivni, co jeste legalni je a co uz ne, a ovlivni to legalni cestou.

Vezmi si, ze ustava mela mit nejvyssi pravni silu a uz se do ni podarilo zanest, ze stejnou silu maji i nejake mezinarodni dohody a euronovela a nasledne pak jeji aplikacni prednost.

Takze nejake eurozakony muzou byt uplatnovany i pokud se proti tomu postavi naprosta vetsina nasich politiku a pokud je nezahrneme a neuprednostnime pred nasimi zakony, tak se jako republika muzeme dostat pred mezinarodni soud, ktery nam to naridi - coz se uz minimalne dvakrat stalo.

Cili moznost zmenit nemenne principy ustavy tu proste je, A kdyz tu je a kdyz je tu moznost predat pravo rozhodovat o nas (i proti nasi vuli) do rukou ciziho subjektu (coz se delo a deje), tak je tu moznost, ze se dalsimi a dalsimi upravami nakonec ustava a zakony zmeni prakticky jakkoliv.

Uz dnes jsme na tom tak, ze mnohe zakony jsou nam proste dany zvenku a nase organy s tim muzou udelat jen to, ze si to navzajem oznami, vytvori k tomu stanovisko (klidne takove, ze jsme naprosto a jedomyslne proti, ovsem to stanovisko na veci stejne nic nemeni a nikoho k nicemu nezavazujek), sklapnou kufry a zakony proste implementujou.

A dalsi zakony a pravomoci jsou na rade a EU se s tim nijak netaji, ze do vlastnich veci nemame co kecat, kdyz se oni rozhodnou jinak - a ze ten okruh nasich veci, do ktereho nemame co kecat se bude jen a jen rozsirovat.

Do jake miry je demokraticke, ze si nevladneme sami, ale je nam vladnuto v mnohem a bude nam vladnuto jeste v mnohem vetsim meritku si preber sam. Ala zatim tu demokracii jeste v ustave mame aspon napsanou.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny