Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik stojí provoz rodinného domu?

Ahoj. Dívám se na rodinné domy a když neberu v potaz ceny, které teď jsou 2x větší, než byly cca 3 roky zpět, tak by mě zajímalo, kolik vlastně provoz baráčku stojí. Měl jsem nějaké odhady se všema přípojkama na výstavbu RD s pozemkem 500m v klidné části města kousek od centra KV. Dřevostavba tedy. Terén byl ve stavu, že byl v prudkém svahu u pole, takže si radši nechci kalkulovat cenu za úpravu. Konečná cena byla necelé 3M. Bez úpravy terénu. No a pokračovalo to tím, že si musíme koupit linku, dveře, vanu atd. Prostě mi to za ty prachy nepřišlo vhodné. Dům měl mít 80M2. V té době jsem se samozřejmě díval i na domy starší a cena byla jiná. Proto se tedy ptám, kolik vlastně provoz stojí. Tady beru třeba cenu kotle, střechy, komína atd. Prostě jestli je lepší koupit dřevostavbu za x mega, která stejně časem shnije, nebo koupit starší baráček zděný a dát tam ty prachy za to vše staré. Kolik vlastně vyjde roční suma za to, že vlastně jen bydlíte.? Mám koupený byt a tak mě hlodá myšlenka baráčku. Děkuji všem za pochopení a reakce.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Jen rada..NIKDY , ale opravdu NIKDY nekupuj a následně nepředělávej starej barák...leda by byla cena…
Schizo 10.07.2020 10:19
Schizo
Taky už jsem mockrát slyšel, že to měli raději zbourat a postavit nanovo, než předělávat starý. poslední
Prasak 10.07.2020 21:05
Prasak

Jen rada..NIKDY , ale opravdu NIKDY nekupuj a následně nepředělávej starej barák...leda by byla cena za pozemek samotný extrémně nízká a pozemek by za to stál...pak ano, ruinu rozhrnout a postavit nový dům.

Sám mám přestavbu + nástavbu na stávající RD za sebou a ikdyž jsem boural " Pouze " jednu štítovou stranu a přistavěl patro, už NIKDY bych to nedělal. Ta energie a hlavně ČAS investovaný do předělání něčeho, co NIKDY nebude tak, jak bys chtěl aby bylo...
ANO, mám krásné, vzdušné, prostorné a světlé bydlení s obytnou plochou 152 m2...ale za stejné peníze jsem mohl mít na zahradě přízemní bungalov a úplně nový..NE, již nikdy přestavbu .

Náklady na bydlení 4 členná rodina :

ENERGIE záloha 1400 kč / měsíc většinou stačí, někdy doplatek 200 - 400 kč / rok

PLYN záloha 660 kč / měsíc přeplatek do 1000 kč / rok plynem pouze vařím a ohřívám vodu .

Topení . Mám krbovky s výměníkem do systému a spálím v průměru 8 - 10 metrů dřeva..v roce 2010 to bylo 12 metrů . Cena dřeva se liší, někdy zadarmo, pokud pomáhám s těžbou, jindy za 600-800 kč metr ( dub, buk, bříza ) jednou jsem vyzkoušel jaké to je , nechat si dovézt naštípané rovnané dřevo.. rovnaný metr byl pak i s dopravou za 1380 kč .

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru