Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pachuť kotlety(pečeně)

Zdravím, mám otázku na chuť masa.
Těžko popsat něco jako je chuť jídla, ale možná mě někdo pochopí.

V jednom řetězci řeznictví, když koupím kotletu(pečeni), tak ta má téměř vždy takovou pachuť. Je jedno, jestli ji doma udělám rozmraženou, nebo tak jak ji přinesu. Pokud ji koupím v Albertu, klidně i v akci, tak tu pachuť nemá téměř nikdy. Myslím si, že nevhodným skladováním u mě to nebude.

Ta pachuť masa je cítit při jakékoliv úpravě. Je jedno, jestli to je čína, ve špagetách, řízky v obalu, nebo ogrilované. Je zajímavé, že tu pachuť vnímám já, ale moje baba ne.

Máte někdo tušení, o čem mluvím, čím to může být a jak tomu eventuálně předcházet? Zatím to řeším tak, že to maso tam nekupuji.

Taky je zajímavé, že jak koupím v tom řeznickém řetězci hovězí kližku(na guláš), tak ji v papiňaku mohu vařit třeba 3-4hodiny, maso se začne rozpadat, ale jednotlivé vlákna jsou furt tuhé a "houževnaté jak silon". Když koupím kližku v Albertu(ne, neberte to jako reklamu na něj. Jen ji kupuji tam, kde vím, že se nespálím), tak je maso měkké v papińaku za chvilu, maso je krásně měkoučké a vlákna jdou pokousat v délce i tak napříč. Tuto vlastnost ale potvrzuje i moje baba. Máte někdo tušení, proč to od jednoho dodavatele dělá a od jiného ne?

děkuji

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny