Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Silnější pravá ruka, jak levá

Zdravím,
měl by někdo nějaké doporučení, jak efektivně dorovnat alespoň z části sílu levé ruky, aby byla podobně silná, jako pravá?

Začal jsem se věnovat spíše kalistenice, činky mám pouze jednoručky 2x 7Kg, ovšem plánuji pořídit i další s větší váhou, tudíž by to dorovnávání bylo jednodušší. Přeci jen, činky se hodí i u kalisteniky.
Ovšem co se týče cvičení s váhou těla, pomocí kterých cviků bych se mohl snažit efektivně dorovnat sílu levé ruky?
Například shyb na pravé ruce +- dám, ale na levé se pomalu ani neudržím ... tudíž při např. muscle-upu je jakoby větší váha na pravé ruce a je pro mě složitější přehoupnout tu pravou ruku nahoru naráz s levou, která jde sama.

Předem díky.

To právě ještě nedokážu.

Já se na té levé ani moc neudržím, levou ruku mám od narození takovou horší (špatné prsty - krátké, tudíž ještě bez té dostatečné síly v ruce se na té tyči prostě neudržím), což snad půjde taky časem vylepšit.

Co mě napadlo, tak lukostřelecké kliky / klik na jedné ruce, by mohlo taky z části pomoct, ne?

Ale dokazes, pretoze v podstate ta mozu dvihat len nohy a je len na tebe kolko pohybu bude prenasat ruka a kolko nohy.
Idealne je samozrejme ak mas pri hrazde rebriny ako mam napriklad ja, ale ked nemas tak staci hocijaka podlozka pod hrazdu (napriklad stolicka), aby mali nohy oporu.
Postupne uberaj z noh a uvidis ako ruka zosilnie.

Co to je za idiotská otázka? Prostě víc používej druhou ruku, logické že pravák má silnější pravou. Když chceš být tak extrémně symetrický, tak jdi do posilovny tady se nic zazracneho nenactes.