Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úmrtí blízkého - co dělat

Dobrý den,
dnes nám zavolali z nemocnice, že zemřela naše příbuzná (sestra táty mé mamky). Zemřela stářím (90 let)

Nikoho příbuzného už neměla, kontakt v nemocnici měli jen na nás. Zítra tam jedeme, ale vůbec nevíme co se v těchto případech dělá. Hlavní problém je, že my jsme z Liberce a zemřelá z Brna (kde také zemřela).

S příbuznou jsme se viděli jednou za dva roky max., takže ani nevím kde co má (dokumenty a pod...). Akorát ke konci min. týdne jsme se dozvěděli, že je hospitalizovaná a měli jsem na zítra naplánovanou dovolenou, že ji navštívíme, bohužel jsme to nestihli :-(

Auto v rodině mám jen já a další dovolenou už asi nedostanu, takže nemůžeme běhat po Brně po úřadech a vyřizovat...

Děkuji za radu co dělat, případně na jaký úřad se obrátit...

Ahoj, tak se to stále moc nepohlo. Teta už je pohřbená, ale:

Chceme vrátit byt městu po zemřelé tetě, ale brání nám v tom už tříměsíční zjišťování notářstvím, zda je mamka opravdu jediný dědic (ano je). Byt je města, měli bychom platit 5 500 Kč měsíčně za něco, co neužíváme a nechceme užívat. V bytě je starý nábytek (který chceme zlikvidovat/případně charita), fotky, malá krabička se šperky. Toť vše.

Co máme dělat? Řízení se může protahovat nekonečně dlouho, teď neplatíme za byt (i když bychom asi měli), ale máme co dělat se svým splácením hypotéky...