Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mražené kupované Listové Těsto - dva roky prošlé - je to ok?

Mražené kupované Listové Těsto - dva roky prošlé - je to ok?

V mrazničce jsem našel 3x kupované listové mražené (kupované už mražené) těsto. Datum min. trvanlivosti skončilo někdy v roce 2018 (v půlce asi)... Tzn. je to už 2 roky prošlé... Mraznička je stará a několikrát se odmrazovala, takže je možné že toto listové těsto bylo několikrát CASTECNE TROCHU (fakt jen částečně a trochu) lehouce rozmrazeno, možná, nejsem si jistý, ale fakt jen trochu pokud vůbec). Každopádně je to 2 roky prošlé mražené, celou tu dobu v mrazáku... Můžu to použít nebo ne? Je to už zkažené, nebo poživatelné ale nebude to chutnat, nebo to prostě správně se neupeče...? vydrží prostě mražené listové těsto 2 roky prošlé v mrazničce? Můžu to použít?

Zkažené asi nebude, jen po rozmražení slizké a bez chuti.Vyhoď to rovnou, nové těsto bývá v akci i za 11 korun.Nebo to zkus použít a pak po ochutnání se buď budeš děsně radovat a slavit, že jsi ušetřil přes 30 korun nebo to všechno vyhodíš a začneš počítat ztráty na ostatních surovinách a energiiích.

No už je tomu asi dvacet let. Tenkrát s kamarádem a několika zaměstnanci v práci jsme ohřáli a snědli konzervu nalezenou ve slepě.
Byla to americká konzerva UNRA z druhé světové války. Obsahovala klokaní a vepřové maso, což jsme vyluštili z mizejících nápisů.
Nejedli jsme to z náhlého hladu, ale z výzkumných důvodů, ke zjištění kvality amerického válečného konzervárenství. Bylo to docela jedlé a přežili jsme ve zdraví.
Proto, aby zkouška listového těsta měla podobnou výzkumnou úroveň, nechal bych ho před spotřebou ještě alespoň třicet let uzrát.
:-)