Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké máte zkušenosti s kapkami Vigantol?

Zdravím,
nedávno mi doktor předepsal Vigantol (doplněk vitamínu D, kterého mám nedostatek). Mám brát 10 kapek / den, není to moc? Jak se to podává správně?

Chtěl jsem se zeptat, jaké jsou vedlejší účinky u těchto kapek, nebo se u tohoto přípravku netřeba obávat? Na příbaláku je napsáno i možnost poruchy srdečního rytmu.

Děkuji za odpovědi.

Je to přímo vitamín D. 10 kapek odpovídá 5000 I.U., což není nic závratného (např Dr. Fauci bere denně 6000 I.U.), zvlášť jestli ho máš málo.
Doktor by Ti asi ale měl nejdřív vyšetřit hladinu vit D v krvi.

Doporučené limity vit. D. pro dospělé jsou poněkud zastaralé a dnes se doporučuje denně 2000 I.U. Zvlášť, když teď nebude slunce a kolem lítá koronáč..