Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Covid cestování

Když jsem předloni zjišťoval leteckou alternativu cesty na dovolenou (autobusy do Itálie moc nejezdí, protože češi radši jezdí do chorvatska a toho roku nebyla doprava), dospěl jsem k dojmu, že z prahy nelétá skoro nic. Rozumné spojení tehdy vypadalo, že je buď z Vídně nebo Mnichova (do obou měst je dobré vlakové spojení a při nákupu včas se jízdenka vejde do 400 korun, nevím jak je to potom s letištěm), ale to nemělo moc cenu (jet 5 hodin do vídně tam strávit několik hodin na letišti, hodinu letět a pak se dalších 5 hodin přepravovat do cíle, nepočítaje v to cestu z letiště na vlak), tak jsme jeli vlakem i loni a letos (blbý je právě že normální cena překonává nízkonákladové letenky, ale když se to koupí půl roku předem (v únoru) je to srovnatelné s cenou toho autobusu).
Jo vtipné nabídky letů Praha-Řím přes sydney, tokio, singapůr, moskvu, ... ty taky padaly. Bral jsem to jako vhodné pro nějakou komedii, to přece nemůže být myšlené vážně.
S létáním nemám zkušenosti, letěl jsem jen jednou a to jsem navíc nezařizoval.

Je otázkou, jak se létá v této době, která není příliš vhodná na nějaké výlety a prakticky cokoliv kromě cesty na nákup a do práce je zakázané. Řekl bych, že počet spojů bude podstatně zredukovaný.

Mimochodem zkouším vyhledávání a opravdu ať dám snad cokoliv je tam čekačka přes 20 hodin. Většinou v paříži z těch rozumnějších výsledků (spojení přes Atlantu, a New York nepočítám). Je zajímavé, že to do paříže z prahy nelétá častěji, jestli je to normální stav nebo následek epidemie těžko posoudim, o letové řády se nezajímám. Možná by stálo za to podívat se po cestě do paříže pozemní cestou (to by tak 24 hodin dalo). Přímé vlaky tam už nejezdí dávno, ani nepamatuju, kdy jsem na pražském hlavním nádraží naposledy viděl nápis Paris (jezdívaly snad autobusy, ale kromě toho že taková cesta busem je vopruz, tak asi taky jezdit nebudou). Zase by se muselo nastoupit na noční vlak ale nevim kde (Vídeň, Berlín, něco blíž kam se dá z čech dojet, toto je obojí stranou) a zase je otázkou, jestli vůbec jezdí.
Jo ještě je spojení swiss air z curychu, tam je spojení z prahy (ovšem přímé lehátkové vozy do curychu nyní do odvolání nejezdí).

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny