Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomstichtivost

Ahojky,
Nějak nemůžu spát, protože se mi dneska přihodila docela nemilá událost. Bydlím kousek od takového obchůdku, kde se nachází i parkoviště. Platí zde takové nepsané pravidlo, že pánovi co mu ten obchůdek patří nikdo na to parkoviště neparkuje, protože je uvolněné pro zákazníky. Jelikož rezidenty často vyhání a nikdo nemá náladu se s ním hádat. Všichni to povětšinu času dodržujeme, ale dneska se mi stalo to, že jsem mu tam zastavil, abych počkal na rodiče, kteří po návštěvě ještě slézali schody. Když mě viděl jak mu na to místo parkuju, abych nestál na ulici během špičky, tak sem skrz okno výlohy viděl jak říká svému pracovníkovi aby mě vyhnal a ten to opravdu udělal, ale dost agresivním způsobem. Začal tím ať jedu do pr.. ať okamžitě vypadnu atpd. a já myslím si, že i z překvapení jsem jen koukal a všechno odkejval. Až když sem naložil rodiče tak se mi to po cestě nějak rozložilo a docela mě to irituje. Já naprosto chápu, že je to přesně to co ho živí ale mám velmi špatný pocit z toho, že více méně se mnou vytřel jak s kusem hadru. Při tom není vůbec v právu a když se rozhodnu tak mu klidně to parkoviště zaberu celý chtě nechtě. A teď je ve mě takový vnitřní boj. Když věci nechám takové jaké jsou mám obavy z toho, že toto chování zůstane takové jaké je. Když si to nenechám líbit a rozbiju mu s prominutím hubu tak bude chyba zase na mojí straně. Cítím se i svým způsobem uražen a nejsem si jist, jestli tu nehraje můj chtíč po pomstě i ego. Jak bych měl tuto situaci řešit ? Mám vzít pár aut a jednoduše to parkoviště mu zabrat ? Mám to ignorovat ? Prostě nad tím mávnout rukou a myslet si svoje ? Mám mu nějak ukázat, že takové chování si prostě nemá dovolovat ? Budu upřímnej dost hodně mě to žere.

Předmět Autor Datum
Je-li to verejne parkoviste, tak je sice slusne mu tam neparkovat, ale nemuze si to vynucovat. Na sl… nový
gilhad 29.11.2020 06:32
gilhad
Ať si tam soudruh nechá dát značku "Vyhrazeno pro..." a má to jednou pro vždy vyřešeno. BTW: Když ně… nový
Yarda 29.11.2020 12:34
Yarda
But to parkoviste verejne je nebo neni. Zkus se na to podívat taky z jeho strany, určitě by se ti ne… nový
HPET 29.11.2020 14:25
HPET
Uklidni se a nech to plavat. nový
Kyncl 29.11.2020 16:10
Kyncl
Parkoviště je veřejné a kdo chce si tam opravdu může zaparkovat. Jde jen o toleranci všech ostatních… nový
Petrklíč 29.11.2020 18:48
Petrklíč
Jestli to bylo jednou, tak to neřeš.Protože když ho začneš provokovat a je zvyklý to řešit násilně,… nový
Karel04 29.11.2020 19:27
Karel04
Tak tak, jak se říká, "kdo seje vítr sklízí bouřku". nový
HPET 29.11.2020 20:48
HPET
Mne to pripada, ze si snad prvy krat v zivote stretol debila. A to je statisticky nemozne. Vies kolk… poslední
fleg 03.12.2020 07:10
fleg

Je-li to verejne parkoviste, tak je sice slusne mu tam neparkovat, ale nemuze si to vynucovat.
Na sloupech jsou asi ve vysi oci takova cisla, to si opis. Az tam budes priste parkovat, a no na tenbe bude nekoho posilat, zavolej hned policii, ze jde o napadeni, ze stojic na ulici te a te, tam a tam u sloupu cislo xyz a at prijedou pacifikovat utocnika. V aute se zamkni a pomocnika natacej. Natocene dej policii jako dukaz, rozhodne ne na internet.

Jakykoli jiny postup znamena riziko soudniho popotahovani tebe.

Ať si tam soudruh nechá dát značku "Vyhrazeno pro..." a má to jednou pro vždy vyřešeno.
BTW: Když někde vidím tuhle značku - tedy pokud to není pro invalidu RZ... a požehnáno svazem invalidů nebo tak, tam není co řešit - napadá mne, kdo to povolil a co ten vyhrazený za to platí.

But to parkoviste verejne je nebo neni.
Zkus se na to podívat taky z jeho strany, určitě by se ti nelíbilo kdyby lidé využívali a blokovali parkoviště pro zákazníky.
Mohl ti to říct slušně. Ale jestli se mu potřebuješ pomstít, tak směle do toho, i když nechápu co od toho očekavaš, věci se dají řešit i jinak jak agresivitou a pomstichtivosti za odplatou, je to jen v hlavě a uvidíš že za pár dní ti to už bude jedno. Nejlepší to takovým lidem jen odkyvat a neřešit je, oni stejně jednou padnou na na koho kdo je na jeho úrovni a doplatí za to sám.

Parkoviště je veřejné a kdo chce si tam opravdu může zaparkovat. Jde jen o toleranci všech ostatních. Problém mi samotné parkování nedělá. Místo mám svoje a mám klid ale jde mi o ten přístup. Vzhledem, že se jedná o událost v místě mého bydliště tak toho člověka vídám velmi často a cítím se ponížený. Vidím to jako ostudu, protože ten člověk se mnou doslova vytřel jak s kusem hadru a já mu to ještě odkejval. A to především tím, že sem k tomu člověku tolerantní. Naprosto chápu, že teď má sezonu, covid k němu byl teď trošku zlej ale sakra má to říct jako člověk. Míchá se ve mě vztek se studem. Jsem naštvaný na to jak to ten člověk řešil a stydím se, že sem to tak nechal.

Jestli to bylo jednou, tak to neřeš.Protože když ho začneš provokovat a je zvyklý to řešit násilně, tak na to jen doplatíš.Třeba pověří svého pracovníka, aby se na tebe zaměřil.Takže jednou budeš mít ráno vypuštěné gumy u auta, příště zablokovaný výjezd jiným autem, naděláno před dveřmi apod.A pak tu válku budete řešit přes úřady a policajty a máš na dlouho jisté, že nebudeš mít klid.Tak na nějakou pomstu raději zapomeň.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru