Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyrážka

Dobrý den, asi před pěti dny se mi na ruce objevila tato vyrážka (viz obrázek). Často to svědí a dnes jsem ji dvakrát promazal indulonou. Je to něco kvůli čemu bych měl jít k doktorovi? Je možné, že vyrážku mám z toho důvodu, že často hraji hry a potím se v části těla na které mám onu vyrážku?

Viděl bych to na klasické potničky nebo reakce na prací prášek či aviváž. Indulonou to nemaž,musí to dýchat, jinak se toho nezbavíš. Asi pomůže omývat dětským mýdlem a nosit prodyšné oblečení. Zkus omývat odvarem z měsíčku lékařského. A hlavně nedrbat!!

Treba zájsť za obvodným lekárom ktorý ťa zrejme pošle na alergiologickú alebo dermatologickú ambulanciu. Príčin môže byť viacero. Alergia na niečo v strave, ovzduší alebo napríklad niečo v oblečení(prášok/aviváž prípadne samotná tkanina). Ďalej to môže byť možno aj nedostatočnou hygienou čiže ekzém/plesne a podobné... Píšeš že hrávaš hry tak ak je zasvinená doska tak ju niečím utri, dezinfikuj... K tej strave, nemusí to byť alergia ale kľudne aj niečo závadné v samotnej strave čo tam nemá čo robiť.