Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Soukromý doktor - vyplatí se a bude se mi fakt věnovat/pomůže mi...?

Soukromý doktor - vyplatí se a bude se mi fakt věnovat/pomůže mi...?

Mám takový zdravotní problém, jde spíše o estetický problém, kvůli kterému jsem byl už několikrát u dvou (podle recenzí na znamylekar.cz) UDAJNE dobrych doktorek (kožních)... Obě mi daly naprosto rozdílnou diágnózu, obě špatně a obě mi samozřejmy nepomohly (a obě se mnou byli hotovy v rámci pár minut)... Takovou stupiditu a nekompetenci u doktora jsem opravdu neviděl... Praktická doktorka mě jen neustále posílá ke kožní... Takže buď budu prostě zkoušet různé kožní, jednu po druhé (to nevím jestli vůbec jde...?), dokud fakt nenarazím na nějakou kompetentní, co se mi bude fakt věnovat (a internet v tomto není pomocí), nebo mě prostě napadlo, že budu muset zajít k soukromému doktorovi, tomu patřičně zaplatit, modlit se a doufat aby se mi alespoň on fakt věnoval (za ty peníze) a důkladně se mnou prošel všechny možnosti co mi může být (jakkoliv nepravděpodobně) a postupně to případně vylučoval, až dojde k tomu co/čím to doopravdy je (já jsem si celkem jistý, že vím čím to je (alespoň přibližně) ale kožní moje informace v podstatě ignorovali)... Prostě potřebuju někoho kdo se mi fakt bude věnovat (tedy za peníze)...

Moje Dotazy (nemám žádné zkušenosti se soukromými doktory-kožními):

1) Fakt se mi soukromý doktor (KOŽNÍ) za ty peníze bude věnovat? Nebo "jen předstírat" a zinkasuje prachy a stejně mě "odbyde" tak jako standardní doktor, jen to třeba "lépe okecá"...?

2) Kolik se tak platí soukromému doktorovi (za hodinu?) ("kožní" problém menší, ale asi relativně netradiční (proto to asi taky ty dvě předchozí blbky kožní špatně diagnostikovali) (Olomouc , Brno... Ale pokud by fakt bylo potřeba dojedu i do té Prahy no...)

3) Pokud mě soukromý doktor pošle na nějaké vyšetření, třeba já nevím "ultrazvuk", "rentgen" cokoliv někam do odborného pracoviště (nemocnice, klinika nebo laboratoře nebo já nevím...), tak to už platí standardně moje VZP pojištovna (i když je to na "příkaz" soukromého doktora?) Nebo i vyšetření, na které mě pošle soukromý doktor, je "soukromé", takže dané vyšetření taky musím platit já a pojišťovna mi to nezaplatí?

Díky

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pokud se jedná o nějaký jasně viditelný problém (vyrážka, ekzém) tak nemá smysl střídat doktorky, al…
jirka44 20.04.2021 14:49
jirka44
Souhlas s jirkou44. Měl jsem kolegu v zaměstnání, který trpěl nějakým kožním problémem vždy cca po 5… nový
nerady 20.04.2021 19:35
nerady
Ono to možná bude i tím, že lékař je placený za zákroky a ne za to, kolik lidí vyléčí. A tady je kám… poslední
ml1 10.05.2021 13:54
ml1
Zaleží hlavně od lékaře, někteří soukromý jsou lepší než státní ale prát to i naopak zase. Nedá se t… nový
Bianka247 29.04.2021 10:39
Bianka247

Pokud se jedná o nějaký jasně viditelný problém (vyrážka, ekzém) tak nemá smysl střídat doktorky, ale naopak vytrvale "reklamovat". Ony to obvykle zkusí tím nejlevnějším preparátem a teprve když to nezabírá vymyslí něco jiného. U některých problémů ovšem mastičky nezabírají a je potřeba změna jídelníčku nebo prostředí (třeba lupénka mizí zázračně u moře..)

Souhlas s jirkou44. Měl jsem kolegu v zaměstnání, který trpěl nějakým kožním problémem vždy cca po 5 letech. Nejdřív vyfasoval mastičku za 5,-Kčs, když nepomohla tak za 10,-Kčs, pak za 20,-Kčs a nakonec tu co pomáhala, která byla ze Švýcarska. Když přišel po pár letech s tím samým problémem tak nedostal tu Švýcarskou (i když v papírech to bylo napsáno, že ta pomáhá), ale zase absolvoval původní kolečko. Jak zjišťuji tak se tu za 40 let ve zdravotnictví nic nezměnilo.

Ono to možná bude i tím, že lékař je placený za zákroky a ne za to, kolik lidí vyléčí. A tady je kámen úrazu. Takto si mohl vykázat 3 iterace a ještě byl krytý před nemocenskou pokladnou, že nepředepsal dražší přípravek hned, ale až poté, co levnější nezabraly. A dnes to možná platí víc, než před léty, kdy se na to tak nehledělo. A to se pohybujeme v civilizovaném světě, kde se lékaři zaštiťují hypokratovou přísahou.

Kdybych byl idealista, myslel bych si, že soukromý lékař si takový přístup nemůže dovolit (to by se k němu pacienti nehrnuli a on by mohl zavřít), ale asi to až tak růžové nebude.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru