Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola testů v kinech

Chtěl bych jít do kina (Cinema City Chodov), ale nechce se mi dělat test. Když si pošlu fake smsku, poznají to? Jak přísná je kontrola? (nejsem žádny antivaxer ale cekam na 2. davku tak humble urself trošku)

Děkuji moc.

Asi to bude stejné jako s kontrolou jízdenek v MHD, někdy taky stačí vytáhnout modré desky a je to v pohodě, jindy by tu legitku nejradši rozebrali. Což mi připomíná nádraží v Římě (Roma Termini), kde jsou vchody obsazené ostrahou, která chce vidět jízdenky. Někdy člověk projde nepovšimnut, jindy stačí papír a někdy ho i čtou; za poslední roky jsem přestup v římě absolvoval už šestkrát (3x tam a 3x zpět). Já předloni prošel s jízdenkou rodičů, která měla platit až za 14 dní (což jsem zjistil, až když jsem hledal správné kupé), bráchu nechtěli pustit, protože do odjezdu vlaku zbývaly ještě 2 hodiny. Vloni teda byli zaměstnaní kovidem, takže hlavně měřili teplotu a jízdenky zase tolik neřešili. Ale běda když jsem složil všechno ve vlaku a šel jsem rodičům pomoct s kufry (bez jízdenky), to vypadalo, že mě snad ani nepropustí ze dvanáctého na první nástupiště (k vlaku jsem došel s doprovodem snad šesti mužů (kterým jsem po cestě marně vysvětloval, že jsme přijeli z neapole a teď přestupujeme do vídně a jízdenka stejně jako pár kufrů už je ve vlaku...), i když pak je ani jízdenka už nezajímala, odešli v momentě, kdy jsme nasoutpili do vlaku směr vídeň).
Osobně teda nějak nespatřuju důvod k návštěvě kina, nebyl jsem v kině minimálně 20 let a nic mě tam neláká. Ani do našeho komorního kina v našem městě, pokud teda ještě existuje, natož do nějakého multiplexu s cizím názvem.

jestli na to máš koule tak vem mobil a natoč si ho jak ti říká že chce po tobě test... minmálně alespon ted všem musí bejt jasný že je to protizákonné a že můžou jít sedět - oni to nesmí vyžadovat a ani se tě nesmí dotázat - za to je trestně zodpovědnej každej člověk a ne firma která mu to nařídila...
http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-10-dil-1-paragraf-328

Kdo neoprávněně vykonává úkony, které jsou vyhrazeny orgánu státní správy, územní samosprávy, soudu nebo jinému orgánu veřejné moci, nebo

kdo vykoná úkon, který může být vykonán jen z moci úřední orgánu státní správy, územní samosprávy, soudu nebo jiného orgánu veřejné moci,

bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

minmálně alespon ted všem musí bejt jasný že je to protizákonné a že můžou jít sedět - oni to nesmí vyžadovat a ani se tě nesmí dotázat

Hele, a není jednodušší vyhovět? Protože čím více se budete těmto relativně normálním věcem vzpouzet, tím více se budou opatření - obzvláště, pokud se covid zase rozjede - přitvrzovat. Všude různě můžeš číst, co se chystá na neočkované v jednotlivých státech, není nejmenší důvod si myslet, že v případě další vlny zůstane EU ostrovem covidové svobody. Co budeš říkat na to, až/pokud "právo vyžadovat potvrzení o testu či očkování pomalu kdekým" projde legislativou?

Ano, uvaděčka v kině půjde sedět, protože se tě zeptá na test ]:)

A raději ani nečti tohle, mohla by ti prasknout cévka: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bez-ockovani-do-obchodu-nesmite-tady-s-odpurci-vakcinace-ztratili-trpelivost-170207

-----
Raději opět zdůrazňuji, že nejsem ani legislativec, ani jakýkoliv výkonný/kontrolní orgán s jakoukoliv pravomocí…

Kina jsou snad ve stejné kategorii jako kadeřnictví, čili ta by test kontrolovat měla.

Naopak restaurace a obchody na to nárok nemaji

alespoň podle toho, co na svých strránkách píše ministerstvo zdravotnictví (ale víme, jak to v minulosti se zákonností jeho prohlášení bylo)
https://ockodoc.mzcr.cz/digitalni-zelene-certifikaty-informace/#kdo-a-kde-kontroluje-certifikaty-v-cr

Kdo a kde kontroluje certifikáty v ČR
1) Cizinecká policie při příjezdu nebo příletu do země
2) Policie ČR a hygienická služba kdekoliv
3) Provozovatelé služeb a akcí, kteří mají povinnost kontrolovat účastníky při vstupu:

holičství, kadeřnictví, pedikúry, manikúry, solárií, kosmetických, masérských a obdobných regeneračních nebo rekondičních služeb a provozování živnosti, při níž je porušována integrita kůže
krátkodobých a rekreačních ubytovacích služeb
lázeňskou léčebně rehabilitační péči
sportovišť ve vnitřních prostorech staveb a tanečních studií, posiloven a fitness center
umělých koupališť, wellness zařízení, sauny a solné jeskyně
zoologických zahrad a botanických zahrad, muzeí, galerií, výstavních prostor, hradů, zámků a obdobných historických nebo kulturních objektů, hvězdáren a planetárií a konání veletrhů a prodejních hospodářských výstav
zájmová, výchovná, rekreační nebo vzdělávací činnost včetně přípravy na vyučování, poskytování obdobných služeb dětem ve věku do 6 let, včetně péče o ně, jiné organizované volnočasové aktivity osob mladších 18 let, zotavovací akce a jiné podobné akce pro osoby mladší 18 let
koncertů a jiných hudebních, divadelních, filmových a jiných uměleckých představení včetně cirkusů a varieté, sportovních utkání, zápasů, závodů apod., kongresů, vzdělávacích akcí a zkoušek v prezenční formě
veřejných nebo soukromých akcí, při nichž dochází ke kumulaci osob na jednom místě, jako jsou zejména spolkové, sportovní, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky a oslavy
voleb orgánu právnické osoby a zasedání orgánu právnické osoby s výjimkou orgánů územních samosprávných celků

Tuto povinnost naopak nemají:

provozovny stravovacích služeb, hudebních, tanečních, herních a podobných společenských klubů a diskoték, heren a kasin

Jen mi povězte, jak se liší diskotéka (kde se nekontroluje) a taneční akce (kde se kontroluje) a našlo by se tam pár dalších nesmyslů.