Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moje prvni auto

Ahoj vsem,

je mi 30let a chtel bych si koupit svoje prvni auto.

Problem je, ne vim jak na to - jasne, jit do autobazaru a neco tam vybrat zvladnu, ale bojim se toho ze me tam nejak okradou.

Nemam nikoho znameho, kdo by mi poradil, nebo sel se mnou zkontrolovat stav auta.

Co doporucujete? Vyplati se dneska nejaky vetsi autobazar typu aaa auto? Nebo jsou to podvodnici? Videl sem na youtube par reportazi.

Co kdyz uz si to auto koupim, jake kroky musim udelat dal? Nejaky prepis? Diky za odpovedi a nesmejte se mi prosim.

Předmět Autor Datum
Nekde budeš mít nějaký místní servis, do kterého budeš jezdit na běžnou údržbu. Zkus se domluvit s n…
Jan Fiala 17.11.2021 08:40
Jan Fiala
Jen tak, aby řeč nestála: Kolik peněz za to auto chceš/můžeš utratit? A jakou máš představu? Jinak r…
Yarda 17.11.2021 08:44
Yarda
Nové auto máš jistotu, ale píšeš o bazarech, takže asi nové kupovat nebudeš. Jelikož se v tom nevyzn…
Hanyse.k 17.11.2021 10:06
Hanyse.k
Nejsi první, kdo chce koupit auto a tak je zbytečné to psát znovu, pročti si tohle: https://zivot.po…
Prasak 17.11.2021 12:35
Prasak
Je to jako u všech věcí z druhé ruky, prostě pokud původního majitele neznáš, může se stát skutečně… poslední
ml1 18.11.2021 14:01
ml1

Jen tak, aby řeč nestála: Kolik peněz za to auto chceš/můžeš utratit? A jakou máš představu?
Jinak radím obecně: Zkus obejít příbuzné a velmi dobré známé, jestli se nechtějí zbavit staršího, ale ještě dobrého auta, aby si uvolnili místo v garáži na nové.

Nové auto máš jistotu, ale píšeš o bazarech, takže asi nové kupovat nebudeš. Jelikož se v tom nevyznáš, soudím dle toho co píšeš, tak samozřejmě je nejlepší si vzít někoho sebou, kdo tomu rozumí. Další možnost je se domluvit s prodávajícím a pak následně s autem zajet do nějakého servisu, kde se na to podívají a řeknou ti co a jak. Přepis je jasný, předtím vyřídíš evidenční kontrolu na STK a samozřejmě si zařídíš zákonné pojištění, bez toho auto nepřepíšeš. Podvodníci jsou všude, taky záleží jaké auto máš v plánu koupit a hlavně za kolik. Pokud budeš kupovat auto za 50k nebo za 500k je rozdíl. Za 50k nemůžeš čekat zázraky, za 500k už byt o auto mělo "vypadat".

https://www.cebia.cz/pruvodce/prepis-auta-prepis-vozidla-na-jineho-majitele

Je to jako u všech věcí z druhé ruky, prostě pokud původního majitele neznáš, může se stát skutečně cokoliv. A vůbec to nemusí být tím, že by se autobazar snažil někoho úmyslně oklamat. No ale jinak jsem taky viděl spoustu reportáží, že jsem si až říkal, že takový podnik vůbec může fungovat.
Když člověk koupí něco v PC bazaru (zhruba posledních 10 let mají PC bazary takové ceny, že se tyto věci vyplatí kupovat nové) a netrefí se do funkčního, tak je reklamace obvykle jednoduchá (řešil jsem asi dvakrát v Růžovce a vždy v poho vyměnili) ale u auta jde o mnohem víc peněz, tak se snaží dělat všechno možné, jen aby nemuseli.
Auto (jako cokoliv ze druhé ruky) může stejně tak dobře být pěkně zajeté, jako úplně zlkikvidované (jaký asi je důvod toho, když někdo dává auto do bazaru, případy, že tak někdo dělá jen proto, aby si místo plně funkčního mohl koupit nové, budou poměrně ojedinělé). Osobně bych se radši snažil jít do nového auta (zase na druhou stranu o nějaké to levné auto z bazaru se člověk nemusí tolik bát).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru