Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mají na to právo??

Ve škole na počítačích jsme spolu s moji budoucí holkou je ji 17 (kamarádkou) a občas si zahrajeme nějakou flash hru, když je volno, některé weby jsou zablokované a nelze k nim přistupovat, bohužel některé flash hry jsou dostupné jen na několika stránkach. A mě zajimá zda na to učitel pripadne skola právo takto omezovat přístup na webové stránky, pripadne lze to nějak obejít i když mi je 24 a dělám si už druhou školu tak se v tomto moc nevyznám.

Řešení:

Klidně mu tu holku dopřej. Protože může být na stejným mentálním stupni, jako on. Přece nezkazí život někomu opravdu schopnýmu.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Evropská komise odloží problémy celé EU a začne řešit tvoje flash hry.:-D Kopii stížnosti nezapomeň…
Karel04 17.11.2021 19:24
Karel04
... a na lampárnu hl.nádraží... Na lampárnu snad ne, ta už prý neexistuje. Ale je to škoda, mnohdy…
Yarda 17.11.2021 22:35
Yarda
Poslední lampárny byly zrušené někdy kolem roku 2010, do té doby jsem měl za to, že petrolejové osvě… nový
ml1 18.11.2021 18:28
ml1
Obávám se, že na školních počítačích se opravdu něco jako síťová neutralita nevyžaduje. Jo horší je,…
ml1 18.11.2021 18:23
ml1
Protože viry se šířily po disketách. Takovej onehalf potěšil každýho správce počítačové učebny. poslední
Prasak 18.11.2021 18:34
Prasak

Evropská komise odloží problémy celé EU a začne řešit tvoje flash hry.:-D Kopii stížnosti nezapomeň poslat i parlamentu ČR, ministerstvu školství a na lampárnu hl.nádraží. A taky řediteli vaší školy, aby viděl, co tam má za trolla a bonzáka, který se místo studia věnuje kravinám. Jestli takhle budeš přemýšlet a jednat dál, tak ta tvoje "budoucí holka" bude brzy bývalá. Protože si najde někoho normálního.

... a na lampárnu hl.nádraží...

Na lampárnu snad ne, ta už prý neexistuje. Ale je to škoda, mnohdy by se hodila.
https://debaty.net/discussions/3108701-koronavirus-xvii#r3109683
Nevím, jak to máte ve škole s připojením k internetu. Když jsem ještě pracoval, ve firmě byl s internetem prů...švih, firma koupila určitý objem dat, někdo z těch co dostali připojení k internetu, začal stahovat filmy jako divý, nasmlouvaný objem dat byl překročený a firma musela doplácet.
Nebo jinde jsem něco hledal, jedna stránka měla v názvu "radio" a tam jsem se nedostal, protože firma zablokovala všechny stránky co to slovo měly v názvu, aby týpci nemohli poslouchat internetová rádia.

Poslední lampárny byly zrušené někdy kolem roku 2010, do té doby jsem měl za to, že petrolejové osvětlení nádraží, semaforů a výhybek je dávná minulost. Teda předpokládám, že když svítili petrolejem, že museli mít lampárnu (tehdy se psalo o elektrifikaci posledních stanic). Škoda že se člověk o takových raritách dozvídá až když jsou (z)rušené.

Obávám se, že na školních počítačích se opravdu něco jako síťová neutralita nevyžaduje. Jo horší je, když to někdo s blokováním přežene, že na tom nejdou ani věci nutné pro výuku. (Vyprávěli lidé, jak na koleji mají tak dokonalé filtry, že se jim seznam načítá 5 minut, a skoro všechno je zablokované. Sám jsem jednou zažil, jak nám zmizely soubory pojmenované přesně podle instrukcí učitele pokus1 - když se po tom pídil (opravdu jsme je nikdo nemohli najít a ukládali jsme to, všichni), řekl mu správce, že tam nějaké hokusy pokusy nemaji co dělat.)
Na druhou stranu za našich školních let na střední bylo přísně zakázáno do počítačové učebny i jen vnášet diskety (flešky byly tehdy hudbou budoucnosti i když už něco takového existovalo, normální člověk (či školní počítač) neměl páru ani o nějakém USB natož o flešce). O spouštění čehokoliv jiného než toho, co se spouštět má ani nemluvim. Prý se několikrát stalo, že někoho přistihli, jak propašoval disketu a za to byla ředitelská důtka ne-li rovnou vyhazov. No nevim, ani proč by to měl někdo zapotřebí, považoval jsem to spíš za takové strašení.
Na vysoké potom bylo v nějakém řádu uvedeno, že se počítače smí používat jen pro studijní věci. Ale nenarazil jsem na to, že by bylo něco zablokované. Ani že by obsluha někoho z těch studoven vyháněla (tehdy tam bývaly docela fronty, na volný počítač se nějakou dobu čekalo, tak by to význam mělo).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru