Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pračka se sušičkou

Dobrý den, kdo máte nebo jste měli pračku se sušičkou? Jste s tímto spokojeni. Jsem si vědom, že každé zvlášť je lepší, ale bohužel prostor opravdu není. Má tedy cenu tu sdruženou verzi kupovat, nebo davat vše na sušák. Potřebujeme na občasné sušení kdy je potřeba něco mít hned. Třeba půlku vypraneho hned, půlka na sušák. Za vaše zkušenosti a na co si dát při výběru pozor budu rád. Děkuji

Před pár lety si něco takovýho koupil kolega. Zjistil u svýho modelu zásadní nevýhodu - při sušení to používalo na ochlazování vodu z přívodu, takže na usušení dávky prádla padlo velké množství vody navíc, takže to bylo silně neekonomické. Takže pokud budete takový kombo kupovat, zjistěte si tuto skutečnost u konkrétního modelu.

OT - tazatel se na to neptal.
My máme v koupelně pračku s horním plněním. Je užší než ta s předním a vejde se nám mezi vanu a dveře.
Je to už hodně let co jsem viděl v qelbu automatickou pračku s horním plněním a nižší než ty normální, možná by nám taky posloužila až doslouží ta co máme teď.
Sušička by se nám do koupelny už nevešla, máme ji extra v kamrlíku. Sušička na rozdíl od pračky potřebuje akorát elektrickou zásuvku. Až tak moc nepereme, tak nám nevadí, když musíme prádlo k sušení do sušičky přenášet.
Na dvoře máme solární sušič prádla, obvykle mu dáváme přednost.

Teď jsem si vzpomněl, že už zase máme plný koš na špinavé prádlo a venku zrovna neprší, tak jdu konat.
:beer:

Mám LG F4DN508N0, spokojenost naprostá a na občasné použití sušení skvělá věc. Ostatní tu nepochopili část dotazu o té občasnosti. Od jara do podzimu suším venku na sušáku, v zimě nevím, co bych s prádlem dělal. Bydlím v bytě s balkonem, venku v mrazu prádlo neuschne, uvnitř bych měl odporně vlhko. Kombinace má možná o něco vyšší spotřebu energie a vody, než dva spotřebiče vedle sebe, ale nezabere dvě místa a hlavně se o ni nemusím starat. Vložím prádlo do pračky, nastavím praní plus sušení, odcházím. Když se vrátím, prádlo je suché. Lidi kolem mě s dvěma spotřebiči odpočítávají čas, kdy se dostanou domů, aby přendali prádlo z jednoho bubnu do druhého a neleželo jim půl dne zavřené mokré.
Pohlídal bych si možnost zapnout samostatně jen program sušení. Občas se hodí, při tom plánu půlku vyndat a půlku nechat sušit je naprosto zásadní. Kamarádka pořizovala nějakou o trochu levnější kombinaci a umí sušit jen když předtím vypere.