Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím se zašívají koženkové sedačky ve vlaku?

Čím se zašívají koženkové sedačky ve vlaku?

Musí na to být nějaký ruční strojek, kterým se přišije flastr k čalounění bez sundání čalounění.

Potřebuju zašít sedadlo u skutru a nechci, aby z toho čalouník dělal aféru. Že to musí sundat, že mu tam to sedadlo musím nechat, že to nejde zašít a musí to vyměnit .... Známe svoje lidi. :-(

Raději bych si koupil to ruční zašívadlo a nasekal tam flastry sám. :-)

Takže mi jde o název toho strojku.

Díky.

Mě teda přišlo, že to něčím lepí. Kromě toho Dráha tvrdila, že poslední "koženky" vyřadily k 20.12.2021 (současnému jízdnímu řádu). Ale oni už i předtím byly vidět vzácně, klasickou koženku jsem už víc jak rok neviděl, asi je všechny přeředili na nostalgické jízdy. Spíš teď hodně jezdí přemalované vozy první třídy na druhou (nemají ani zásuvky ani internet i když obojí je v tom jízdním řádu slibované).
Ale to nic nemění na tom, že dřív jezdily různě potrhané a opravované. Asi by to tušil nějaký pracovník údržby. Já jsem si třeba myslel, že na to mají čaluníci nějakou zahnutou jehlu (bývávala v sadě jehel tak označená, jedna z těch věcí ze sady, co člověk nevyužije, zatímco normální jehly poztrácí), což by i korespondovalo s tím odkazem na kutilské potřeby na Florenci.

To sa robí inak - nie ako si to ty predstavuješ. Tie operadlá, sedáky sa jednoducho VYMENIA (majú po opravách v skladoch) - dajú sa reparované a poškodené sa potom opravia.
Pokiaľ je poškodenie koženky (poťahu) rozsiahle, tak to ani nešijú, ale menia celý poťah.

Ty môžeš jedine personál železníc na poškodenie upozorniť, vlakový personál to musí zaznamenať a vyžiadať opravy. Ty sám by si ani NESMEL nejako (z vlastnej iniciatívy) "dobročinne" robiť opravy - pokiaľ by si to robil a načapú ťa, môžu ťa naopak obviniť z poškodzovania cudzej veci.

existujú aj elektrické mašiny na takéto šitie kože a iných podobne tvrdých materiálov,ale vzhladom na ich priemernú cenu je lacnejšie zakúpiť to šidlo,samozrejme pokial sa tým nemieniš živiť,alebo robiť to pravidelne,aby sa taká mašinka "zaplatila"....