Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem K jakému doktorovi zajít

Dobrý den,
Co 3 měsíce mě vždy tak 1-2 dny bolí břicho v oblasti pupku a pravého podbřišku. Je to nesnesitelná tupá bolet, jsem si téměř jist, že se jedná o zánět slepého střeva.

Jak bych to měl řešit? S obvodním lékařem nemám dobré zkušenosti, a navíc ho mám v Brně (tam jsem dřív bydlel). Vyšetří mě na chirurgii když tam s tím za nemi přijdu? Momentálně mě to už nebolí, ale včera jsem měl další "epizodu".

Děkuji, za rady

Zkus se přehlásit k praktickému lékaři v místě současného bydliště, abys to neměl daleko, když tě přepadne horečka jestli budeš potřebovat vystavit neschopenku.
Hádám, že když tě to trápí už několik měsíců, asi to nebude slepák. Ale nejsem doktor.
Pokud máš po ruce chirurgickou pohotovost a přepadne tě to mimo pracovní dobu, zkus tam zajít.

BTW: Jak daleko máš teď k praktickému lékaři co jsi u něj přihlášený?

Teď to mám asi tak 150km daleko, přihlásil bych se k jinému doktorovi už dávno, jenže teď bydlím u rodičů přítelkyně a za pár týdnů se budeme stěhovat společně do jiného města. Tam mám v plánu si nahlásit trvalou adresu, prehlasit všechny doktory a zajít na všechna vyšetření

Myslel jsem, že chirurgie je na zlomeniny a možná nějaké to šití, spíš bych tipoval nějakou internu nebo co to může být za obor, který se zabývá břichem, to bych si předem zjistil a zkusil tam zajít, jestli nebudou trvat na doporučení praktika (nevím nakolik je nyní nutné dělat tu okliku přes obvoďáka).

Jistě to může být cokoliv a od toho jsou tu lékaři, aby určili, co to je.

Najjednoduchší postup?
Pokiaľ máš bolesti - pohotovosť - tí vykonajú niekoľko vyšetrení - možno RTG, CT a rozhodnú, či je to na internu, alebo chirurgiu.
Dajú odporúčanie a s tým sa vyberieš za internisto/chirurgom (ambulancia) a tí rozhodnú, čo ďalej.
Mimochodom (neviem, ako v Česku) - lekári majú povinnosť vyšetrovať a nie riešiť, či si bol u svojho obvoďáka (150 km ďaleko - veď to môžu s nim konzultovať i na diaľku).

Vzhladom na prednedavnom prekonane podobne potiaze som nadupany informaciami.
Slepe creco reaguje aj na dotyk, takze dolezite info je, co sa deje pri dotyku, respektive tlaku. Navyse chronicky zapal sa prejavuje dlhodobymi bolestami a unavou a tak si nemyslim podla toho chabeho popisu, ze ide o zapal slepeho creva.
Moze ist aj o zapal pankreasu, ale ten vidiet na rozbore krvi zo zapalovych markerov, takze urcite by som siel na krv, vysledky vies hned v nemocnici, ak pojdes k obvodnej tak do par dni.
Moze ist aj zlcnikove, ci oblickove kamene, kde bolest vystreluje az do guli obcas;o).
V kazdom pripade taketo veci by som neriesil na nete.