Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kouření na bálkoně

Dobrý den
na začátek říkám že tohle má asi přesah do právní poradny ale sem se to asi hodí víc (Pokud ne tak to to tady zavřu a hodím tam)
Problém:
před dvěma týdny jsme se nastěhovali do nového bytu (Brno Komín)
a jelikož bydlíme tři kuřáci v jednom bytě tak je logické že si chodíme často zapálit v různou dobu(na balkon), všichni pracujeme jinak, někdo noční, ranní, odpolední, všelijak, takže chodíme kouřit v různou dobu
dnes za náma byla sousedka co bydlí nad náma že s tím má problém, jelikžo ale nejsme problémoví nájemci tak jsme se chtěli slušně domluvit a paní sousedka teda kdy teda má zavírat dvěře na balkon že jí ten smrad leze do bytu, řekli jsme tedy jestli není problém od desáte hodiny ranní
tak jsme se domluvili na čase ale když si spolubydlící šel zapálit teď odpoledne tak si sousedka opět stěžovala a že to bude řešit se správcem

a moje otázka: Nikdy jsem takový problém neměl a kouření na bálkoně nikdy nikoho neobtěžovalo
tak mě zajímá jestli je opravdu možné nám dělat problémy skrz to že kouření na bálkoně který hned vybočuje na ulici (pokud by někdo kouřil na ulici před bytem tak to vyjde na stejno) a jestli nám takto sousedka můžu skrz správce zatopit a popř jak a nebo jestli se jedná o plané výhružky
s družstem ani se správcem jsem nikdy problémy neměl a i tady se správcem zatím vycházíme dobře, tak nevím jak se bytové spory normálně řeší a jeké to popř může mít následky.
děkuji
PS: předem říkám že komentáře o tom že kouření je hnus ignoruji, nám je to všem jasné a takové poznámky jsou bezpředmětné

Tak kurte na WC.

Kour cigaret muze byt neprijemny hlavne pro nekuraky kteri citi kour intenzivneji, ale nekdy to nekuraci trochu moc hroti a zbytecne prehani.

Jednu dobu jsou bydlel na sidlisti, kde minimalne 3 lidi kourili z okna travu (marihuanu) to byl teprve smrad, hlavne v lete kdyz mate rozvalene vsechny okna. Nebo kolegovy hazeli na balkon socky alkoholici vajgle (spacky od cigaret), zkratka jsou i horsi situace..
Zpravidla je to o vzajemnem respektu a empatii, ktery jde resit i jinak jak zalovanim, udavanim, vyhrozovanim nebo debilnim mavanim papirama vytiskle z internetu s nejakym paragrafem ktere pak zbytecne vedou jen k patovym situacim.

Jinak IMHO jestli si stezuje jen jedna osoba, pochybuju ze to bude vubec nekdo resit. Ale berete v potaz to, ze vy kourite, vy obtezujete, a je uplne jedno jestli balkon patri nebo nepatri do spolecnych prostoru.