Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mastercard vs visa

Dnes som zachytil info, ze k uctu vo Fio je mozne objednat aj karu Visa.
Na nete som nasiel dost stare info, predpokladam ze uz su dost neaktualne, v rozdiele mastercard (maestro) vs Visa.
Tak ak by mal niekto nejake skusenosti, pri plateni, ci uz doma, alebo v zahranici, vyber, vratenie penazi za nedodanu sluzbu, proste kekolvek info, budem rad.
V oboch pripadoch sa jedna o debet.
Dik.

Mně se to stalo, když jsme byli poprvé v USA, hned v metru po příletu, když jsem si chtěl koupit několikadenní jízdenku. Debetka Visa (při zasunutí karty do štěrbiny se měl zadat typ karty debit/credit) byla odmítnuta. Další jsem nezkoušel a zaplatil jsem tedy hotově. Následně jsem měl podobný problém i někde v obchodě… než jsem na to přišel. I při platbě debetkou jsem na přístroji zadal "credit" a náhle to šlo :) Poté jsme už platili jen kreditkama, MC i Visa, nikdy nikde žádný problém.

2014.

Před vstupem do metra ("placené části", takové ty otáčecí vidlice) byla nějaká mašina, ve které se daly kupovat jízdenky, platba kartou i hotově. A následně (když jsem debetku po pravdě identifikoval jako debetku) v řetězci Giant Eagle. S kreditkama nikdy problém nebyl… a dneska už nikde jinak než kreditkama neplatíme, debetkama bych toho moc nezaplatil, na účtech držíme maximálně několik málo stovek.

Nad rámec tématu, docela by mě zajímala podpora jiných karetních společností v Česku, třeba Dinners Club. Tipnul bych si, že nic moc…

Když jsem byl teď v Maďarsku na F1, nešlo mi u automatické benzinky zaplatit kartou MC, kamarádova VISA šla. Logo MC tam však bylo, takže netuším čím to konkrétně bylo, protože jinde mi karta funguje bezproblémově.

Na Slovensku som nikdy problém nemal v kamenných obchodoch s obomi. Taktiež si nespomínam žeby nejaký eshop nepodporoval oboch a to myslím CZ/SK/DE/NL/AT skúsenosť s nakupovaním a tiež napríklad eBay, Aliexpress, Amazon. Môžem ti ale potvrdiť informáciu že niektoré európske krajiny a ich domáce kamenné obchody niekedy nepodporujú MasterCard. Mám to z vlastných skúseností v niekoľkých DE/NL obchodoch, dokonca aj obrovský supermarket a nebrali MasterCard, už si nespomínam ktorý presne to bol. Ak máš teda na výber tak určite VISA vyhráva proti MasterCard.