Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mastercard vs visa

Dnes som zachytil info, ze k uctu vo Fio je mozne objednat aj karu Visa.
Na nete som nasiel dost stare info, predpokladam ze uz su dost neaktualne, v rozdiele mastercard (maestro) vs Visa.
Tak ak by mal niekto nejake skusenosti, pri plateni, ci uz doma, alebo v zahranici, vyber, vratenie penazi za nedodanu sluzbu, proste kekolvek info, budem rad.
V oboch pripadoch sa jedna o debet.
Dik.

Mně se to stalo, když jsme byli poprvé v USA, hned v metru po příletu, když jsem si chtěl koupit několikadenní jízdenku. Debetka Visa (při zasunutí karty do štěrbiny se měl zadat typ karty debit/credit) byla odmítnuta. Další jsem nezkoušel a zaplatil jsem tedy hotově. Následně jsem měl podobný problém i někde v obchodě… než jsem na to přišel. I při platbě debetkou jsem na přístroji zadal "credit" a náhle to šlo :) Poté jsme už platili jen kreditkama, MC i Visa, nikdy nikde žádný problém.

2014.

Před vstupem do metra ("placené části", takové ty otáčecí vidlice) byla nějaká mašina, ve které se daly kupovat jízdenky, platba kartou i hotově. A následně (když jsem debetku po pravdě identifikoval jako debetku) v řetězci Giant Eagle. S kreditkama nikdy problém nebyl… a dneska už nikde jinak než kreditkama neplatíme, debetkama bych toho moc nezaplatil, na účtech držíme maximálně několik málo stovek.

Nad rámec tématu, docela by mě zajímala podpora jiných karetních společností v Česku, třeba Dinners Club. Tipnul bych si, že nic moc…