Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemAnketa Manželka chce adopotovat dítě

Po čtrnácti letech vztahu jsme zjistili, že manželka je asi neplodná. Chce adoptovat dítě. Já ne. Prý jsem sobec. Nechápu proč. Všechny věci, co mě nenaplňují, jako je chození do práce a hypotéka, delám jen kvůli tomu, abych zabezpečil svoji rodinu. Svoje vlastní děti. Pokud nemám předat vlastní geny, tak jsem se mohl v patnácti vykastrovat a mít svatej pokoj a klid. Cizí děti mi nic neříkají, věnovat se jim je pro mě ztráta času. I tak bych neměl nic třeba proti pěstounské péči, pokud o to tak stojí, protože ji miluji. Ale opravdu bytostně nechci být oficiální otec cizích děti. Možná jsem opravdu sobec, protože těch čtrnáct let jsem si pořádně máknul a teď mi přijde sprostý, že by se to kvůli její vadě mělo dělit dvěma. Na druhou stranu, svoboda a vlastní děti jsou k nezaplacení.

Co s tím?

21%
0%
79%
0%

loading...

Nemám slov, 15 let manzelstvy ted zalezí na nejaké s prominutím idiotské ankete ?
Jsou i jiné resení, jako ze to vase díte muze odnosit jiná zena, veda se posunula velkym krokem ("manželka je asi neplodná." : takze vlastne ani nic neni jisté) ale to hlavní je, ze kdyz se dva mají opravdu rádi, tak problémum celí společne tak jak spolecne hledaji reseni.

Mám adoptované dítě, už spoustu let (22 let). Máme spolu perfektní vztah, možná lepší jak s vlastním potomkem :-). Ale už bych do toho nešel - díky administrativě, nutnosti chodit na různé schůzky a tam poslouchat nářky osob ze skupiny nepřizpůsobivých: dcera se nemůže o děcka postarat, tak ji máme my (babička, dědeček). To se otevírá kudla v kapse.

Pokud mohu radit tak jsem pro to co sám říkáš - pěstounská péče. Geny jsou geny a děti k adopci mají většinou v dospělosti nějaký problém, vidím to u sousedů. Oni se často nepovedou ani vlastní, osobně si však nemůžu stěžovat. Další věcí je, že při adopci jako normální plebejec vybíráš už z přebraného. Pokud si někdo myslí, že kecám je to jeho názor a já mu ho neberu.

Nutit se do toho, to mi prijde uhozene. Preci je normalni, ze se cesty dvou lidi, kteri spolu treba i dlouhodobe ziji, mohou jednou zase rozdelit. Akorat je blby, kdyz se rozdeli, pritom skrz deti rozdelit nejdou. To neni vas pripad, takze neni moc co resit.

mrsknul bych sní o zem, pak o postel, nejakú skriňu či stôl, pak o zeď, pak zas o zem, a až by bola studená, zavolal bych týpkov s odznáčikmi.... potom by si mal ubytovanie zadarmo, nemusíš platiť hypotéku, mal by si kopec sexu bez rizika že by si mal deti.

Hlasoval som za rozvod, ale pretoze mi je luto manzelky tohoto jedinca.
A nie som si isty, ci je dobre predavat dalej taketo geny:-).
Pravy otec je ten, co dieta vychova a nie ten co dieta splodi, ale ak ti ide len o to nejaka diera pre teba sa urcite najde...tak smelo do toho.

Souhlasim s tebou.
Ono stejne u techto typu dotazu (ktere jsou zde v hodne pripadech jen trolovani) nema cenu nejak reagovat nebo delat seriozni zavery bez toho aniz by clovek slysel i verzi druhé strany / osoby, protoze ta pravda pak muze byt zcela jina.
(ne ze by me to prekvapilo, ale nemyslim ze by nekdo normalni resil osud manzelstvi anketou nekde na zivot.poradna.net ze jo .. jakoze nic proti vasim strankam :).