Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zbrojní průkaz - základní dotazy (je tu někdo znalý?)

Zbrojní průkaz - základní dotazy (je tu někdo znalý?)

Zbrojní průkaz (skupina E - ochrana majetku a osob).

1) Jak dlouho ho trvá získat? Pokud nemám žádné zkušenosti se zbraněmi, nikdy jsem z žádné nestřílel, a TED se rozhodnu si udělat zbrojní pas... Za jakou, nejkratší možnou dobu, ho mohu získat (započítáno časově vše)... Střelecká příprava, učení na zkoušky, zkoušky (praktické, teoretické), veškeré "formality" a dokumenty atd. Prostě od začátku do konce, kolik času minimálně to tak potrvá...? Měsíc? 6 týdnů? 2 měsíce...?

2) Kolik to tak stojí? Zbran řekněmě 20 000 kč + náboje. Kolik stojí ale samotné vyřízení zbrojního pasu (vše kromě zbraně a nábojů)..? Tzn. veškeré formality a poplatky za ně, zkoušky, střelecká příprava, "vstupné" na střelnici atd. atd... Kolik tak můžu CELKOVE čekat, že mě bude stát získání zbrojního pasu (VŠE kromě samotné zbraně a nábojů)...?

3) Četl jsem kdysi kdesi, že snad v ČR měl být přijat zákon? (nevím jestli nakonec byl...?) že policie může přijít do domu/bydliště držitelů zbrojního pasu JEN TAK... Bez jakkékoliv záminky, bez jakkéhokoliv "povolení k prohlídce" atd... Prostě jakmile jste jednou držitelem (legálním) zbrojního průkazu (a zbraně- pistole) v ČR, tak se otevíráte neomezeně k jakkékoliv prohlídce policie, kdykoliv se jí zachce, bez jakkéhokoliv důvodu, prostě vám "vlezou domů kdy se jim zachce, bez jakkékoliv příčiny a povolení atd."...? Je to pravda? Byl ten zákon přijat? Nebo se mi to s něčím plete...?

Děkuji

loading...

Nehodlám pracovat nikde kde se vyžaduje zbraň, takže toto pro mě asi není relevantní, ale s tím nošením zbraně totaky slyším poprvé...? Myslel jsem že zbran můžu nosit v podstatě kdykoliv sebou (jen je nutné ji nosit skrytě)...? Možná musím mít nějaké další povolení k tomuto, ale myslel jsem že zbran, pokud ji mám skrytou, můžu nosit kdykoliv...? (a nepotřebuji k tomu další skupiny si dělat...?)

Děkuji

tak hodí se to ze spousty důvodů:
- sběratelství (prostě nějaké hezké/zajímavé/neobvyklé prostě protože proč ne ...)
- do foroty (teď oupím náboje, protože jsou, jsou ve slevě, budou se zdražovat ...) a zbraň koupím (teda vůbec si zažádám o nákupko) až po výplatě / pod stromeček / na narozky ...
- kamarád mě zve na střelnici (zejména až někdy přijedu k nim na chatu, nebo tak něco) a chci si teda koupit náboje sám (na střelnici jsou drahé, kamarád to má do krámu daleko a nechci ho obtěžovat ještě s tímhle, ... )
- našel jsem (nebo kamarád našel a nechce to mít doma) pár kusů nějakých zatrámovek z druhé světové a je mi líto je vyhodit (teda odevzdat orgánům)
- ...

prostě když to není o nic složitější, neř si zaplatit jeden kolek navíc, tak je lepší si to udělat hned než si to eventuálně dodělávat někdy později (s tím že pak budeš dělat i platit celé zkoušky znova a riskovat, že když je neuděláš, tak přijdeš i o to, co máš) - (jo možná budeš rozebírat navíc i malorážku/brokovnici a střílet z ní, ale to už není poblém)

3)
§ 58
Zabezpečení zbraní a střeliva
(8) Příslušný útvar policie je oprávněn u držitelů zbrojních průkazů provést kontrolu zabezpečení zbraní kategorie A; při této kontrole je oprávněn vstupovat do jejich obydlí.

Zbraně kategorie A jsou "na vyjímku" (schopné střelby dávkou, nemagnetické a neidentifikovatelné a takovéhle tyhle), což normální civilista IMHO nemá šanci normálně získat. (Není to nárokové a policie to prostě nedává, protože nemusí a hlavně nechce.)

Jinak dobrý web je http://zbranekvalitne.cz/

ad1) Reálně se vejdeš někde mezi 2-3 měsíce v pozitivním scénáři. U mých zkoušek jsme prošli 3 ze 14, žádat můžeš dnes znova po minimálně 3 měsících, takže pokud neuděláš první pokus, počítej plus 5-6 měsíců na druhý. Pokud nedáš papírové testy na 100% tak tam ani nechoď, dá se to naučit z appky nebo netu. U nás nejvíce lidí vyletělo na manipulaci. Udělej si skupiny zároveň ABCE, doporučuji, nároky jsou prakticky stejné, zkoušky taky a za každou skupinu platíš jen 700,- kolek navíc.
ad2) S nějakým zaškolením nebo kurzem, kolkama, zdravotní prohlídkou počítej 5-8 tis. za pořízení průkazu. Pokud nemáš žádné zkušenosti věnuj více času tréninku manipulace, ale do 10tis. se vejdeš. K pořízení zbraně a munice nezapomeň započítat náklady na trezor.
ad3) Může, pokud vlastníš zbraně kategorie A, bez ohlášení. Většina držitelů ZP tyto zbraně nemá, maximálně výjimku na A1 nějaké nadlimitní zásobníky apod.
m.