Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký nůž na sebeobranu?

Jaký nůž je nejvhodnější na sebeobranu? Nože mě nezajímají a nemám o nich tedy žádné povědomí. Jaký nůž byste mi doporučily na sebeobranu...? Většinou sebou tahám sportovní tašku, případně jinou relativně větší tašku, batoh atd... Takže na velikosti nože tak moc nezáleží (myšleno že nepotřebji vyloženě malý, protože i větší kousky mám kde schovat/uložit sebou). Z toho mála co jsem přečetl jsem získal dojem že:

1) Čím větší nůž/čepel tím defakto lepší (pokud ho můžete kam schovat/sebou tahat), jednak je delší čepel , takže teoreticky se můžete bránit z větší vzdálenosti a máte nějakou výhodu (kdyby druhý měl taky nůž - menší), a za druhé to asi má větší odstrašující efekt (takže snad k žádnému konfliktu ani nedojde)... V podstatě nejlepší by asi byla mačeta (v pouzdře) a to bez nadsázky, myšleno vážně (!), do sportovní tašky se v pohodě vleze...

2) Lepší jsou nože s boxerem (např.: https://d25-a.sdn.cz/d_25/c_img_E_F2/FjZBoi4.png?fl=res%2C350%2C350%2C1%7Cwebp%2C80 ) Důvod: daleko snadněji se udrží v ruce a je menší riziko že vám ho oponent "vezme", vypadne z ruky (např. při padu atd.), prostě ho máte "připevněný" k ruce což se vždy hodí více, pravda?

3) Lepší jsou nože co mají nějakou "oddělující plochu"/výstupky mezi čepelí a rukojetí (nevím jak se tomu odborně říká) (prostě něco jako má meč) (např. tento: https://cdn.myshoptet.com/usr/www.chladnezbrane.eu/user/shop/detail_small/6787_bajonet--ak-47-maly.jpg?5899b994
a NE ty co nemají mezi čepelí a rukojetí NIC, ale jen jednolitou plochu, jako např. tyto: https://www.lamnia.com/images/525x525/40064_111028-01.jpg , protože hrozí že vám tento nůž sjede čepelí do dlaně (při pádu, při bodání atd.) a že si sami pořežete ruku vlastním nožem... Kdežto ty co se spíše podobají "malému meči" tyto výstupky mají a nehrozí že vám nůž sjede z ruky a sami si pořežete dlaň (nůž nesjede, protože se vám prsty/palec/klouby zastaví na té "horizontální zábraně" mezi čepelí a rukojetí...)
https://cdn.myshoptet.com/usr/www.chladnezbrane.eu/user/shop/detail_small/6787_bajonet--ak-47-maly.jpg?5899b994

4) Vystřelovací a otevírací nože NEjsou ideální (vystřelovací vás může sám poranit při nechtěném vystřelení)
a celkově pak vystřelovací a i otevírací nože mají prostě "slabší čepele/uchycení k rukojetí) a hrozí že se zlomí (u styku s rukojetí)...?

Jsou všechny 4 popsané body správně? A měl bych nůž pro sebeobranu (snad nikdy nebude potřeba) vybírat podle nich? (zvláště když sebou vždy budu mít nějaký větší batoh/tašku atd. kam ho uložit)? Nebo co, jaký nůž, a proč by mi poradil někdo, kdo se v nich více orientuje...?

Díky

(Tzn. pokud to mám kam uložit sebou (a to já mám - jak jsem už řekl, vždy sebou tahám nějakou "větší" tašku, batoh atd.), tak se vůbec "nebát" ani tohoto např.:

https://www.kentaurzbrane.cz/maceta-rite-edge/
https://www.kentaurzbrane.cz/maceta-s-ozubenim/

?

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny