Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Průměrná výška spodní (podzemní) vody v ČR...? Mapy...?

Jaká je zhruba průměrná výška spodní (použivá se i termín "podzemní" (?)) vody v ČR...?

Řekněmě že chci stavět sklep 3m hluboký třeba a nemám zájem tedy narazit na spodní (podzemní) vodu... Existují online nějaké informace a ideálně mapy hladiny/výšky spodní (podzemní) vody...? Nebo alespoň nějaký "průměr" pro celou ČR jak hloboko je běžně spodní voda v ČR ...?

Ano vím, pokud budu sklep fakt stavět (3m hluboký) můžu (nebo i musím) si zaplatit hydrologa a hydrologický průzkum... To ale stojí čas a peníze atd., zatím si s tou myšlenkou opravdu jen hraji a prostě potřebuju rychle, snadno, dostupně, online a ideálně zdarma zjistit přibližnou výšku hladiny spodní vody...?
Kde to najít? Prosím přesný odkaz případně...

Děkuji

Já informace kdysi naháněl pro vrt na pitnou vodu. Mám známé geology a ty mi ukázali mapu vrtů v ČR. U toho místa kde jsem chtěl provádět vrt tak ale v mapě nic nebylo. V okolí je však minimálně 5 vrtů (4 obecní a 1 soukromý). Bohužel nikdo z nich to nedal do té databáze a tak jsem musel ptát soukromníka a na obci. Nakonec jsem od toho ustoupil i když nyní soused se o to bude asi snažit.