Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stížnosti souseda - Rušení nočního klidu

Zdravím,

nastěhovali jsme se do bytu a podle souseda pod námi děláme velký hluk. Jednoduše mu vadí, že "šoupeme židličkami", že dupeme apod. Nikdy jsme neměli žádné párty, nahlas písničky, velkou partu kámošů či tak. Stěžoval si prakticky jen na chození. Prostě jsme sami doma, občas si zajdeme na záchod, uvařit něco apod. Nicméně si stěžuje, že toto "otřesné dupání a hluk" slyší i v noci - logicky, když ještě nespíme.

Já věřím, že něco slyší, nicméně je snad něco, co můžeme řešit my? Neděláme žádný bordel, jen chodíme po vlastním bytě. Už nám i vyhrožoval policií, což mi přijde taky zbytečné, protože noční klid nijak nenarušujeme - prostě občas přejdeme z pokoje do pokoje. My nemůžeme za to, že ten panelák je (asi) blbě postavený.

Máte nějaké zkušenosti? Řešili jste někdy něco takového? Napadá vás něco?

Pokud si bude stěžovat dál, tak ať nám klidně koupí koberce, ale sám je jako nájemník kupovat nebudu do 100m2.

Jde o nějaký starší panelák v Brně. Na podlaze je takové to starší... asi lino? Taková ta umělá hmota, moc se v tom nevyznám.

S koberci bych neměl problém, ale jako student ani nemám(e) peníze na to je kupovat. Kór do 100m2 (je nás tam víc). Pokud je nám koupí on, why not.

Tak alespoň dát běhouny kde se nejčastěji chodí. Také se dají sehnat starší koberce ve sběrových dvorech nebo od nějaké vyklízecí firmy. Také je možnost se poptat v čistírně koberců, občas jim tam něco zůstane, zákazník si to nevyzvedne.
Mimo té čistírny je však musíte pořádně vyčistit, aby jste si nepřitáhli nějaké breberky.

Nic s tím nemusíš dělat. Můžeš koupit koberce, pokud chceš, ale nemusíš. Ten chlap bude zřejmě slyšet i trávu růst.
My máme v baráku rodinku s děckama, když se ráno vzbudí, nebo přijdou z venku, děcka začnou lítat po bytě, dupot jak od krav. A to jsou POD námi, my jsme nahoře. Co můžeme dělat? Nic, máme je nenávidět? Volat policajty? OSPOD? Nikdo s tím nic nezmůže, to jsou běžný projevy bydlení, děcka jsou děcka, i když by je rodiče mohli trochu omezit. A to že vy chodíte po bytě a šoupnete židlí? Jestli chce mít chlap absolutní klid, ať si koupí domek na samotě v lese, protože na dědině by mu mohly vadit slepice a sousedův čokl.

Přesně tak, taky občas slyšíme sousedy, taky venku slyšíme děcka. V jiném bytě jsem slyšel fakt hodně dopravu (Brno). Ale to jsou věci, se kterými nic člověk neudělá. Stejně tak jako malé děti - plačícímu děcku taky nenařídíte, kdy má brečet. Jde mi hlavně o to, abych každý den nemluvil s policajtama, že prý rušíme noční klid, protože dupeme.

Já se hlavně bojím toho, že bude neustále vyvolávat, v noci klepat na dveře či na radiátory ať se ztišíme, bude volat každý večer policii apod...

Což je popravdě taky celkem vopruz. S majitelem bytu jsme v pohodě s tím, že ví, že neděláme nic protizákonného a informoval jsem ho o tom, že si jeden pán stěžuje. Dokonce mi i ten pán říkal, že když tisknul, tak pod tiskárnu dal koberec, aby to nerušilo souseda pod ním... To už mi přijde prostě extrém.

Na to, aby si stěžoval, má právo. Na to, aby nám zakázal chodit, už prostě ne. Ale mluvit každý večer s poldama se mi taky nechce.

Ve vyhroceném případě bych kontroval stížností pro záměrné obtěžování a pronásledování, akorát nevím, kam s tím - městská přestupková komise? Ale to bych mu napřed oznámil, že jeho chování je též obtěžující a že vy nic špatného a nevhodného neděláte.
V extrémním případě by se na to dalo jít i soudně, možná by stačilo s advokátem sepsat předžalobní výzvu, ať toho nechá, nebo předloží jasné důkazy, že vaše chování je nadměrné běžnému užívání bytu a sousedskému soužití. Akorát to bude stát nějakej ten litr za toho akvokáta.

Až u vás budou opět policajti, zeptejte se jich, zda takto jezdili i k předchozím nájemníkům. Určitě o tom mají záznamy (musí). Pokud ano, tak z toho může vyplynout, že pán je notorický stěžovatel a neupokojí ho nic.

Měl jsem podobnou sousedku - byla "volajaká nervozna", když jsem zapnul i jen ventilátor v bytě, když bylo horko. Nakonec jsem problém vyřešil, že jsem u popelnice našel celkem čistý, asi 2cm molitan a dal pod nohy ventilátoru. Podobně i na domácí obuv (cukle, papuče, pantofle). A byl od ní klid. Investice? Molitan nic a trocha lepidla. Nakonec se stejně odstěhovala, když nestíhala platit nájem. Ale řešení tu bylo. 8-)

Doufám, že k právní cestě nedojde.

Je rozdíl dát kus molitanu pod nějakou věc, nebo minimálně 60 (až 100) m2 pokrýt kobercem či nějakou protihlučnou bariérou. Jak jsem již psal - jsme studenti a nehodláme do cizího bytu kupovat koberce. Pokud nám je koupí sám pán, ať si koupí nějaké lepší, daruje je a nainstalují se.

Nicméně ten point s policií a zeptáním se jestli si stěžoval už dřív je super. Zkusím pohledat, jestli se i bez jejich zavolání (zatím) můžu podívat na nějakou historii "případů" rušení nočního klidu v tom bytě.

Nemáte obecně třeba zkušenosti, co dobře izoluje? Mě napadají jen koberce, jsou ale třeba i nějaká izolující linolea apod.?

Bohužel některým lidem papuče vadí a přimět je nosit prostě nemůžu. Takže tato možnost padá. A co vím, dupání prý jde slyšet i přes papuče - nebo spíš pak jde slyšet "šoupání". On si najde vždycky něco. Toto jsme už zkoušeli.

Naboso není problém zadupat,

On je to taky problém jak chodí.
Když jde doma dcera, tak dupe na paty a to bych vraždil.
Jsou na to zvyklí z bot s tvrdou podešví. Chůze venku naboso by je naučila.
Být v paneláku nade mnou tak by mne ranilo. A dámy taky rády pantoflíčky s kramflíčkem a ve spojení s blbě udělanými podlahami je to běs. Děti jsou kapitola sama pro sebe.
Prodávají se takové desky jako puzzle z měkké gumy jako podložka pod koberec. Jenže to není akce pro študáky v nájmu.

To je prostě v paneláku normální. Slyšet je všechno a odevšaď. Já to už ani nevnímám (ať už je to pod náma, na chodbě nebo venku), ale třeba známá co se na stará kolena odstěhovala do paneláku (celý život bydlela ve starém činžáku, vůbec nechápu, proč to udělala, měl jsem pocit, že jí hádky s domácím baví) se z toho normálně zbláznila. Když říkám zbláznila, tak opravdu doslova, museli ji hospitalizovat na psychiatrii, kde nějaký čas pobyla. Začlo to taky tak, že si stěžovala na hluk od sousedů (divné bylo, že sousedi tam nebyli, sousední byt byl delší dobu prázdný, což zjistila i policie, kterou kvůli tomu opakovaně volala) a končilo to nějakými bludy. Už jsem o ní dlouho neslyšel, tak nevím, jak to nakonec dopadlo (naposledy jsem zaslechl, že ji z psychiatrie propustili).

Když jsme byli malé děti, stěžovala si sousedka pod náma furt, že tam běháme, až jí padá omítka nebo co to vykládala. Pak jsme se dovtípili, že to naše běhání je asi automatická pračka ("tatramatky ródeo" jak se zpívalo v jedné písni). Asi bych omezil podobné aktivity po deváté hodině, nebo od kdy je noční klid, ale těžko dělat něco jiného.

Dědkovi párkrát navečer přesně do 22.hodiny udělat pořádnou párty s hlasitou muzikou ať ví co je to bordel.. Jinak na něj kašlat, ať volá policajty, za chození ( i kdyby to bylo dupání ) vám nemůžou nic říct. Já rozhodně nejsem ten kdo by dělal bordel a schválně štval sousedy, ale když je někdo takhle přecitlivělej a prudí za nesmysl tak si to zaslouží :-D

My to máme naopak. Máme nad námi nového souseda. Starší pán. Ten dupe jak stádo krav. Má plovoučku a chodí na boso. Šílený. Slyšíme každý jeho krok. Slyšíme když posouvá nábytek a to vše na denní pořádku. V noci zase pro jistotu Slyšíme jak se převaluje a vrže mu postel. Je v nájmu tak chápu že si žádný koberec kupovag nebude. Byla jsem jej slušně poprosit zda by mohl nosit papuče. Do dnes si je nepořídil tak jsem mu dnes dvoje papuče položila ke dveřím na rohožku. Jsem zvědavá na reakci.

http://www.sesity.net/elektronicka-knihovna/Jak-jsem-vyhral-valku.pdf - Jak jsem vyhrál válku - strana 45
Nepřítel nám to oplatil tradičním trumfem nájemníků z hořejšího patra. Přinesli si gramofon a ve střídavých směnách
uspořádali nepřetržitý osmačtyřicetihodinový festival bavorských národních dřevákových tanců ve stylu Frau Braun,
juchuchú, kolena do vrchu! U nás dole z toho byl pekelný randál, svícny z plechovek nadskakovaly do taktu a
připadali jsme si jako v mramorovém vlašském kotli. Vydrželi jsme tuhle zákeřnou psychologickou válku, dokud to
snesly naše migrény, ale druhou noc, kdy se ze stropu začala valit mračna cihlového prachu, považovali jsme za
rozumnější stáhnout se do blízkého uhelného sklepa, zatímco jeden přítel seržanta Transoma od ženistů naládoval náš
suterén amonálem a rozšířil ho následujícím výbuchem v patrovou halu.